دلیل اصلی ناامیدی در زندگی و درک راه حل آن

خیلی اوقات در زندگی ما ناامیدی را تجربه میکنیم و همه ما با این حس آشنایی داریم و میدانیم که دقیقا چه احساسی به ما میدهد خیلی اوقات ما از زندگی ناامید میشویم و خیلی اوقات هم از رسیدن به هدف های خود دست میکشیم چون که امیدی نداریم برای رسیدن به آنها.

اما دلیل اصلی تجربه ناامیدی چیست چرا ما در زندگی این حس را بارها و بارها تجربه میکنیم و چرا این حس جلوی حرکت ما را میگیرد.

این حس تنها به دلیل نبود ایمان در قلب ما اتفاق می افتند.

اگر به ناامیدی با دید باز نگاه کنیم متوحه میشویم که زمانی که ما ایمان خود را نسبت به خودمان و خودای خودمان از دست میدهیم ناامید میشویم زمانی که احساس میکنیم تنها هستیم  و هیچ کسی قرار نیست به ما برای رسیدن به خواسته هایمان کمک کند و در این راه تنها هستیم و این مسیر نتیجه ای نخواهد داشت

زمانی که حس میکنیم تلاش های ما بی نتیجه خواهد بود و ما به جایی نخواهیم رسید

ناامیدی از آموزش نادرست هم نشئت می‌گیرد، ما فکر می‌کنیم که رسیدن به خواسته‌ها یک پروسه خیلی کوتاه است و به سرعت امید خود را از دست می‌دهیم اما اگر به واقعیت نگاه کنیم متوجه می‌شویم که افراد موفق زمان زیادی را برای کار کردن روی خواسته‌های خود گذاشتند و ایمان داشتند به خودشان و به به خدای خودشان که می‌توانند در این مسیر موفق باشند.

خداوند در تمام مسیر زندگی همراه ما هست و ما را هدایت می‌کند به مسیر درست، و به ما مسیر درست را نشان خواهد داد کسی که ایمان زیادی دارد کسی که ایمان قوی دارد هیچ وقت ناامید نمی‌شود ناامیدی از عدم اطمینان به خود و خدای خود می‌آید، باید باور داشته باشیم که ما توانایی رسیدن به هر خواسته‌ای را داریم و باید باور کنیم که خدایی هست که مسیر موفقیت و مسیر درست را به ما نشان خواهد داد.

و به این موضوع آگاه باشیم که ما باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن خواسته انجام دهیم خیلی‌ها فکر می‌کنند رسیدن به یک خواسته به سرعت و در عرض چند ماه اتفاق می‌افتد اما به عنوان مثال کسی که توانسته در ورزش خاصی به موفقیت برسد آن فرد روزها تمرین کرده و تلاش کرده و در نهایت به آن جایگاه رسیده یا به عنوان مثال اگر ما فوتبالیستی را می‌بینیم که در بهترین لیگ‌های دنیا فوتبال بازی می‌کند و فرد موفقی است آن فرد از زمان شروع تمام تلاش خود را کرده و هر روز تمرین کرده و در نهایت به آنچه که می‌خواسته رسیده است.

شاید مسیر رسیدن آن فرد به موفقیت سال‌ها زمان برده باشد اما آن فرد ایمان خودش را نسبت به خدا و نسبت به توانایی‌های خود از دست نداده و در نهایت به آن چیزی که می‌خواسته رسیده.

ما باید هدف خود را در زندگی انتخاب بکنیم و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام دهیم و هیچ وقت ناامید نشویم چون که در نهایت ما با تلاش، ایمان و باور به توانایی‌های خودمان می‌توانیم به هر چیزی که در این جهان می‌خواهیم برسیم.

ناامید شدن یکی از آن سدهایی هستش که باعث پیشرفت نکردن ما در زندگی می‌شود کسانی که ناامید می‌شوند رویاهای خود را فراموش می‌کنند و فراموش می‌کنند که باید برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش کنند،ما با حفظ باور به خودمان و به توانایی هایی که خدا به ما داده، میتوانیم به راحتی به هر آنچه در زندگی میخواهیم برسیم  و در مسیر نشانه های پیشرفت خود را نیز ببینیم.

همانطور که افراد موفق در راه هدف های خود پایبند بوده اند ما هم باید به خود اعتماد کنیم و تمام تلاش خود را برای خلق خواسته های خود به کار بگیریم و مطمئن باشیم که در نهایت ما به آنچه که میخواهیم میرسیم.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که