چگونه شخصیتمان را تغییر دهیم

چگونه شخصیت خودمان را تغییر دهیم؟

داشتن یک شخصیت خوب لازمه موفقیت در زندگی است در واقع افراد موفق شخصیتی دارند که باعث میشود همیشه به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند اگر شما هم با افراد موفق روبرو شده باشید متوجه این موضوع میشوید که طرز برخورد و رفتار این افراد با بقیه فرق میکند و آن ها جور دیگری حرف میزنند و عمل میکنند و از نگاه افراد دیگر رفتار آن ها خوشایند نیست و اینجا متوجه تفاوت افراد باهم میشویم.

شخصیت چیست؟

تمام ویژگی های ما مثل طرز حرف زدن ،راه رفتنن، تصمیمات ما، نحوه برقراری ارتباط جزو شخصیت ما هستند یعنی جوری که ما رفتار و عمل میکنیم  به خاطر شخصیت ماست جوری که ما با مشکلات و چالش ها روبرو میشویم جزو شخصیت ماست و جوری که فکر میکنیم هم جزو شخصیت ماست مثلا دونفر در شرایط یکسان وقتی با چالشی روبرو میشوند یکی از این افراد خیلی میترسد و استرس میگیرد و به دنبال راه فراری میگردد تا از این شرایط بیرون برود ولی شخص دیگر آن چالش را می پذیرد و با اعتماد به نفس به دنبال راه حل میگردد. این طرز رفتار برمیگردد به شخصیت افراد.

شخصیت ما از باور های ما بوجود می آید باورهایی که ما در باره زندگی داریم و باورهایی که ما راجب خودمان داریم هر باوری که ما راجب خودمان داریم شخصیت مارا شکل میدهد وقتی شخصی در ذهنش باور دارد که من  فرد بی استعدادی هستم یا من فرد شکست خورده ای هستم شخصیتش ضعیف میشود و در زندگی نمیتواند از توانایی هایش استفاده کند و موقعیت های خوب را بدست بیارد و رفتار و طرز برخوردش باعث پیشرفت نخواهد شد.

اینکه ما خیلی استرس داریم خیلی میترسیم خجالتی هستیم قدرت صحبت با افرادغریبه را نداریم یا نمیتوانیم خوب ارتباط برقرار کنیم به خاطر باورهای ماست.

یک فرد با شخصیت قدرتمند باور دارد که من فرد با استعدادی هستم،من نیاز به تایید دیگران ندارم،من قدرت و توانایی زیادی دارم،همیشه اتفاق هایی که می افتد  به نفع من است و من میتوانم از پس چالش ها بربیایم من فرد مهمی هستم و خودم را دوست دارم.

چنین فردی با چنین باورهایی همیشه اتفاق ها و افرادی وارد زندگیش میشوند که باعث پیشرفتش میشود.

به عنوان مثال شما به دنبال استخدام نیرو هستید ایا بین یک فرد با شخصیت قوی و فردی با شخصیت سست و ضعیف کدام یکی را انتخاب میکنید فردی که اعتماد به نفس دارد توانایی برقراری ارتباط خوبی دارد فردی که میتواند خیلی خوب صحبت کند یا فردی که خیلی خجالتی است خیلی میترسد و نمیتواند در جمع صحبت کند.

تغییر شخصیت

خیلی مواقع درزندگی بوده که میخواستید کاری را انجام دهید ولی ترسیده اید که شکست بخورید و انجام ندادید بعضی وقت ها حسرت کارهایی را که میتوانستید انجام بدهید ولی انجام ندادید را خورده اید ما برای موفقیت در زندگی باید خودمان را تغییر دهیم و شخصیت قوی داشته باشیم ما باید در شرایط سخت خسته نشویم و اعتماد بنفس بالایی داشته باشیم و حرف دیگران روی ما تاثیر نگذارد و شجاعت عمل کردن داشته باشیم  ما با تغییر شخصیت خودمان به موفقیت میرسیم.

افرادی که شخصیت خوبی دارند مردم  بیشتر تمایل به هم صحبتی با این افراد را دارند و دوست دارند در کسب و کار خودشان این شخص حضور داشته باشد چون انرژی مثبت باورهای مثبت و احساس خوبی دارند.

برای تغییر شخصیت باید روی باورهای خودمان کار بکنیم و فکرمان را کنترل کنیم لیستی از توانایی هایی که دارید را بنویسید مثلا من خیلی خوب آسپزی میکنم من خیلی خوب ساز میزنم یا من خیلی خوب لباس میپوشم،هر کاری که بلد هستید و خوب انجامش میدهید را بنویسید و هرروز این لیست را بخوانید و به خودتان بگویید که من فرد توانمندی هستم من فرد شجاعی هستم من اعتماد بنفس بالایی دارم این کار را هر روز تکرار کنید اطمینان داشته باشید از نتایج متعجب میشوید.

الگو برداری

کار دیگری که خیلی به ما کمک میکند برای تغییر شخصیتمان این است که از افراد موفق دیگر الگوبرداری کنیم مثلا افرادی که شخصیت خوبی دارند و ما از شخصیتشان خوشمان می آید را میتوانیم زیر نظر گرفته و ببینیم چجوری حرف میزنند چگونه عمل میکنند و چه رفتاری را دارند و بعد نکات مثبت شخصیتشان را یاد بگیریم این کار کمک زیادی برای تغییر شخصیت ما میکند.

سخن پایانی

ما برای پیشرفت و موفقیت باید تغییر کنیم  تا جهان هم برای ما تغییر کندو نتایج متفاوت را بدست بیاوریم.

موفقیت تنها به تصمیم شما بستگی دارد اینکه شما تصمیم بگیرید تغییر کنید و به موفقیت برسید یا درون محدوده امن خودتان باقی بمانید و هیچ کاری نکنید. ما باید برای موفقیت هزینه اش را پرداخت کنیم و این هزینه یعنی زمان،تلاش،یادگیری،کار روی ذهن و…فردی که تصمیم به تغییر بگیرد مسیر به او گفته میشود و اتفاقات خوبی در زندگیش رخ می دهد و سرانجام همیشه در بهترین حالت زندگی میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *