تغییر دادن توجه و تاثیر آن در موفقیت

در زندگی گاهی ما در برابر چالش ها و تضاد ها قرار میگیریم و این موضوعات باعث بهم ریخته شدن افکار ما میشود اگر این افکار منفی در ذهن ما بماند و ما مرتب به این موضوعات فکر کنیم با توجه به قوانین جهان اتفاقات و شرایطی را در زندگی تجربه خواهیم کرد که در جهت عکس خواسته های ما است،

اگر ما بتوانیم با تغییر توجه خود افکار مثبتی را در ذهن ایجاد کنیم آن مشکل یا تضاد تبدیل به یک موقعیت عالی برای زندگی ما میشود و نتیجه کاملا فرق خواهد کرد در واقع موقعیت بد یا خوب وجود ندارد، نگاه ما به اتفاقات زندگی نتیجه را مشخص میکند،

این تکنیک یکی از مهمترین ویژگی افراد موفق در دنیاست وقتی که این موضوع را یاد بگیرید میتوانید نمونه های افراد موفقی را مشاهده کنید که از این تکنیک به خوبی در زندگی استفاده میکنند آن ها موقعیت های به ظاهر منفی را به موقعیت های مثبت برای پیشرفت تبدیل میکنند.

تغییر دادن توجه راه حل کنترل ذهن

به چیزی که میخواهید توجه کنید

ما هر روزه به هزاران موضوع مختلف توجه میکنیم از توجه به حرف هایی که در تاکسی میشنویم تا اخباری که هرروز از تلوزیون وشبکه های اجتماعی میشنویم توجه کردن به یک موضوع یعنی فکر کردن به آن موضوع و هم فرکانس شدن با آن موضوع.

اگر موضوعی که به آن توجه میکنیم موضوع مثبتی باشد به طبع فرکانس مثبتی را به جهان هستی ارسال میکنیم و اگر موضوع مورد توجه ما منفی باشد ما فرکانسی از جنس آن موضوع را به جهان ارسال میکنیم.

به عنوان مثال اگر شما در زندگی به فقر توجه کنید و کمبود ها را ببینید شما به جهان هستی فقر و کمبود بیشتر را سفارش میدهید و جهان با توجه به فرکانس شما فقر بیشتری را به شما نشان میدهد؛در واقع جهان به فرکانس های ما پاسخ میدهد اگر ما بر روی فرکانس های ذهنی خود کنترلی نداشته باشیم گرفتار شرایطی میشویم که کنترل آن از دست ما خارج است.

به عنوان مثال اگر شما هر روز درباره کسادی بازار گرانی فقر و نبود فرد درست در زندگی با دوستان و آشنایان صحبت کنید شما به آن موضوعات توجه میکنید اگر اطلاعات منفی را در شبکه های اجتماعی مشاهده میکنید شما به آن موضوعات توجه میکنید و این اتفاقات در زندگی شما پدیدار خواهد شد؛

تغییر دادن توجه چه راهکار هایی دارد

تغییر دادن توجه دارای راهکارهایی است که با تمرین و تکرار تبدیل به عادات ما میشود و اگر ما عادت کنیم که به موضوعات منفی توجه نکنیم زندگی ما فقط و فقط میتواند بهتر شود چون جهان به فرکانس های ما پاسخ میدهد.

یکی از راه های تغییر دادن توجه این است ما ورودی های ذهنی خود را کنترل کنیم یعنی سعی کنیم که اخبار نگاه نکنیم با افراد منفی نگر صحبت نکنیم درباره موضوعات منفی با دیگران بحث نکنیم وسعی کنیم که جمع را ترک کنیم و به جای آن کتاب بخوانیم و موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کنیم.

یکی ار بهترین راه هایی که به شما پیشنهاد میکنم این است که با خودتان صحبت کنید زمانی که ذهن ما منفی میشود و توجه ما به موضاعات منفی سوق پیدا میکند کلام بهترین و قدرتمندترین ابزار برای جهت دادن به توجه ما است سعی کنید با خودتان درباره موضوعات مختلف صحبت کنید و به چیزی توجه کنید که به شما احساس خوبی میدهد.

به عنوان مثال اگر احساس بدی داشتید درباره آینده خود جوری صحبت که میخواهید اتفاق بیافتد مثل کارهایی که دوست دارید درآینده انجام دهید مکان هایی که دوست دارید مسافرت کنید و وضعیت مالی که دوست دارید تجربه کنید با این کار توجه شما به خواسته های شما معطوف میشود و با خواسته های خود هم فرکانس میشوید.

یکی از مهمترین تکنیک های زندگی

تغییر دادن توجه یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید یاد بگیرید و روی آن کار کنید.

یکی از مهمترین دلیل اینکه افراد موفق و ثروتمند توانستند با توجه به شرایط سخت و دردناک گذشته خود به موفقیت برسند همین موضوع بوده که آن ها توانستند ذهن خود را در شرایط سخت کنترل کنند آنها به موضاعاتی که دوست داشتند برای آن ها اتفاق بیافتد توجه کردند و به همین دلیل از بدترین شرایط های ممکن به بهترین جایگاه ها دست یافته اند.

تغییر دادن توجه یعنی کنترل ذهن وقتی ما به خواسته ها و چیزهای مثبت توجه کنیم ما با سرعت بسیار زیادی به سمت خواسته های خود حرکت میکنیم.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که