سردرگمی در گرفتن تصمیم های زندگی

خیلی اوقات ما در تصمیم گیری های مهم زندگی دچار سردر گمی میشویم و نمیدانیم که کدام انتخاب برای ما بهتر است و ما میترسیم که انتخاب اشتباهی انجام دهیم و بعد پشیمان شویم.

گاهی اوقات گرفتن یک تصمیم مهم در زندگی میتواند دشوار باشد و خیلی دشوار تر اگر ندانیم که کدام مسیر بهترین انتخاب برای ما است در این مواقع ذهن ما مثل یک کامپیوتر قدرت مندی که هنگ کرده باشد به شدت دچار سردرگمی اضطراب و استرس میشود و دائم افکار منفی را تولید میکند و به نحوی زندگی ما را متوقف میکند.

این مشکلی است که خیلی از مردم یک روز با آن مواجه شده اند تصمیم های زندگی در مورد کار یکی از تصمیم هایی است که شاید ما را دچار اضطراب کند و ما را بترساند، اینکه ما نمیدانیم کدام راه به نفع ما است و ما از کدام مسیر میتوانیم موفقیت را تجربه کنیم .

تصمیم های زندگی را باید ریشه ای درمان کنیم پس با اصل موضوع شروع میکنیم که ما انسان های تجربه گرایی هستیم یعنی ما باید شرایط مختلف را تجربه کنیم و این طبیعت انسان است.

ما باید سعی کنیم تصمیم های مختلف را بگیریم و بعد آن ها را تجربه کنیم تا بعد از تجربه کردن متوجه شویم که آیا این مسیر برای ما خوب است یا نه ما با فکر کردن و دو دو تا چهار تا نمیتوانیم مسیر خود را پیدا کنیم.

شاید شما واقعا عاشق یک حرفه ای باشید و فکر کنید که تنها کاری که شما برای آن خلق شده اید آن حرفه است اما زمانی که واقعا آن کار را انجام میدهید و تجربه میکنید کاملا نظرتان راجب آن کار تغییر میکند و حتی شاید از آن کار خوشتان نیاید و این حقیقتی است که موفق ترین افراد دنیا با آن مواجه شده اند.

زمانی که زندگینامه افراد موفق را میخوانیم متوجه میشویم که آن ها در ابتدا در حال انجام کار های مختلفی بودند تا در نهایت علاقه خود را پیدا کردند.

پس کارهای مختلف را باید امتحان کنیم و با توجه به تجربیاتی که از آن کار ها به دست می آوریم انتخاب درستی انجام دهیم.

در این ویدیو درباره این موضوع توضیح کامل تری داده شده…

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که