آموزش و یادگیری کلید رشد در کسب و کار است

وقتی ما میخواهیم در هرکاری رشد کنیم اولین کاری که باید انجام دهیم این است که در حوزه مورد علاقه خود آموزش ببینیم هیچ کسی نیست که بدون آموزش به مهارت بالایی دست یابد به عنوان مثال یک مکانیک برای موفقیت در شغل مکانیکی نیاز دارد که در این کار آموزش ببیند تا در آن حرفه ای شود و بتواند در کار خود پیشرفت کند.

یادگیری موضوعی است که به آن توجه نمیکنیم و دوست داریم بدون آموزش و یادگیری در کار خود موفق شویم شاید این به این خاطر است که خیلی ها فکر میکنند آموزش دیدن سخت است و ما باید زمان زیادی را برای آموزش دیدن صرف کنیم.

آموزش و یادگیری یکی از مهمترین کار هایی است ما در زندگی انجام میدهیم درواقع ما از زمان کودکی همیشه درحال آموزش دیدن بوده ایم به عنوان مثال اینکه چگونه راه برویم چگونه صحبت کنیم چگونه دوچرخه سواری کنیم و موضوعات دیگر، موضوعات مهم دیگری وجود دارد که ما نیاز داریم آن ها را یاد بگیریم مثل کاری که به آن علاقه داریم مثل نوازندگی ، خوانندگی ، زبان انگلیسی ، برنامه نویسی یا مهارت ضروری زندگی مثل صحبت کردن ، سخنرانی کردن ، مذاکره کردن ، تجارت و کسب وکار و مهارت هایی که ما در طول زندگی به آن نیاز داریم.

ما باید در کار خود به خوبی آموزش ببینیم تا بتوانیم در آن کار موفق شویم به عنوان مثال نوازنده ای که 2 سال آموزش دیده و تمرین کرده نوازنده قابل تری است نسبت به کسی که تنها چند ماه آموزش دیده و یا کسی که سال ها در تجارت آموزش دیده راحت تر میتواند موفق شود تا کسی که آموزش خاصی در تجارت ندیده باشد.

وقتی از افراد موفق راجب آموزش سوال کردند همه ی آن ها گفتند ما همیشه درحال آموزش و یادگیری هستیم و هیچوقت این کار را متوقف نمیکنیم ما همیشه به دنبال آموزش موضوعات جدید هستیم و همین موضوع باعث میشود علم ما نسبت به موضوعات هر روز بهتر شود.

در ویدیو توضیح کامل تری درباره این موضوع داده شده…

 

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که