نقش احساسات در موفقیت

نقش احساسات در موفقیت

همه ی انسان ها احساسات مختلف را در زندگی تجربه میکنند احساس شوق ، شادی ، لذت ، آزادی ، شجاعت ،ترس ، افسردگی ، نگرانی و… ما از طریق احساسات مختلف زندگی را تجربه و درک میکنیم و تلاش ما همواره براین اساس استوار  است که به احساسات بهتری برسیم و زندگی را لذت بخش تجربه کنیم.

احساسات راه شناسایی فرکانس

یکی از مهمترین نکاتی که ما باید بدانیم این است که ما در هر لحظه فرکانس هایی را به جهان هستی ارسال میکنیم و جهان هستی اتفاقات و شرایط مختلف را طبق آن فرکانس برای ما بوجود می آورد سوالی که بوجود می آید این است که ما از کجا بدانیم چه فرکانس هایی را در هر لحظه ارسال میکنیم.(قانون فرکانس)

در واقع احساسات ما به ما می گویند که ما درحال ارسال چه فرکانس هایی هستیم آیا فرکانس ما مثبت یا منفی است آیا در مسیر خواسته های ما یا در مسیر ناخواسته های ما است  به عنوان مثال وقتی فردی درباره بدهکاری هایی که دارد فکر میکند حالش بد میشود ناراحت میشود و فرکانسی را ارسال میکند که باعث بدهی بیشتر و اتفاقات بدتر میشود

ما با استفاده از احساساتی که داریم میتوانیم متوجه فرکانس های خود باشیم در واقع احساسات ما راهنمای ما است مثل فانوس دریایی عمل میکند و مسیر درست را به ما نشان میدهد وقتی ما در طول رو از خودمان سوال بکنیم که الان چه حسی دارم و به احساسی که در آن لحظه دارید توجه کنید متوجه می شوید که چه فرکانسی را به جهان هستی ارسال میکنید.

تغییر احساسات

ما برای ارسال فرکانس های درست و هم جهت با خواسته های خود باید بتوانیم که احساسات خودمان را کنترل کنیم و آگاهانه به چیز هایی فکر کنیم که به ما احساس بهتری می دهد.

برای این کار اول باید در طول روز چند بار این سوال را از خود بپرسیم که درحال حاضر چه حسی دارم آیا حسی که الان دارم حس مثبت است یا منفی آیا من به چیزهایی فکر میکنم که حال من را بهتر می کند یا بدتر وقتی که این سوال را در طول روز از خود بپرسید بعد مدت کوتاهی این عمل به عادت شما تبدیل می شود و به صورت خودکار این سوال را هرروز از خود می پرسید.

زمانی که احساس بدی درون خودتان دارید باید این حس را تغییر دهید برای این کار باید ذهن خودتان را از موضوع ناراحت کننده ای که درحال فکر به آن هستید منحرف کنید وبه چیز های مثبت یا به چیز های خنثی فکر کنید مثل موفقیت هایی که تا به امروز بدست آوردید یا به یک سفر خوبی که چند وقت قبل داشتید یا به کسانی که دوست دارید.

ما باید به نحوی تمرکز و توجه ذهن را از فکر ناراحت کننده برداریم و به نکات مثبت فکر کنیم تا به احساس بهتر برسیم تا فرکانس مثبتی را ارسال کنیم گوش دادن به موسیقی دیدن یک فیلم یا بازی کردن هم کمک زیادی برای منحرف کردن توجه ذهن میکند زمانی که شما به صورت آگاهانه این کار ها را تکرار میکنید بعد از مدتی ذهن شما به طور خودکار به نکات منفی توجه نمی کند و همیشه جنبه های مثبت زندگی را میبیند.

 

 

سخن پایانی

ما در طول روز هزاران فکر مختلف وارد ذهنمان می شود کنترل این افکار بزرگ و کوچک کار دشواری است و انرژی زیادی میخواهد تا ما تمام افکاری را که داریم  زیر نظر بگیریم .

احساسات ما مثل یک راهنما ما را از افکار ذهنمان آگاه میکند هر وقت احساس بدی را تجربه کردید حتما افکاری را در ذهن دارید که باعث این احساسات بد شده و شما وقتی از این موضوع آگاه باشید میتوانید راحت آن فکر را تغییر دهید و به احساس بهتر برسید ما باید همیشه احساس خوبی را داشته باشیم اگر میخواهیم اتفاقات خوب و شرایط مناسب وارد زندگی ما بشود.

وقتی فردی به خواسته خودش میرسد مثل خرید خانه یا ماشین احساس بسیار خوبی را تجربه میکند پس خواسته های آن فرد مساوی است با احساس خوب پس باید احساس خیلی خوبی در طول روز داشته باشد تا به این خواسته ها برسد هم فرکانس ها همدیگر را جذب میکنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *