چگونه انگیزه خود را بالا ببریم؟

داشتن انگیزه بالا یکی از مهمترین عوامل موفقیت و ثروتمند شدن است زمانی که ما راجب انگیزه صحبت میکنیم میتوانیم مثال ماشین و سوخت ماشین را بزنیم ماشین برای حرکت کردن نیاز به سوخت دارد و اگر سوختی به ماشین نرسانیم ماشین توان حرکت کردن را ندارد.

ما در زندگی هم برای رسیدن به خواسته های مختلف نیاز به انگیزه داریم ما همیشه در درون خود اشتیاق کافی را برای زندگی داریم اما گاهی اوقات آنقدر انگیزه کافی برای حرکت در مسیر موفقیت را نداریم به همین خاطر احساس بدی نسبت به خودمان و مسیری که قرار است طی کنیم داریم.

داشتن انگیزه زمانی برای ما آسان میشود که ما در مسیری حرکت کنیم که واقعا به آن علاقه داریم به عنوان مثال فردی که عاشق نویسندگی است زمانی که در حال کار و نوشتن است به صورت خودکار انگیزه بالایی دارد به این دلیل که عاشق آن کار است و دوست دارد که در آن کار فعالیت کند اما اگر همان فرد در کار دیگری مثل فروشندگی بیمه باشد آنقدری انگیزه ندارد تا در آن کار فعالیت کند به موفقیت برسد.

افرادی که در مسیر خواسته هایشان هستند انگیزه بالایی دارند به این دلیل که در جایگاه درست خودشان قرار گرفتند اما اکثریت افراد جامعه علاقه به کار را در مرحله دوم یا سوم قرار دادند و اولویت اول درآمد بالا از یک شغل است و این عامل بی انگیزه بودن خیلی از افراد است.

یکی دیگر از عواملی باعث بی انگیزه بودن ما میشود باورهای ما نسبت به خودمان و توانایی هایمان است زمانی که ما فکر میکنیم که نمیتوانیم در حرفه ای که به آن علاقه داریم موفق شویم و خودمان را بازنده تصور میکنیم به شدت انرژی خود را از دست میدهیم و دچار کمبود انگیزه میشویم و سوختی برای حرکت کردن نداریم.

ما باید اولویت زندگی خود را همیشه بر شادی و لذت بگذاریم و بیاد داشته باشیم که تمام تلاش هایی که ما انجام میدهیم برای این است که ما به خواسته های خود برسیم و از زندگی لذت ببریم نه فقط در بحث کسب ثروت بلکه در تمام جنبه های زندگی.

اما زمانی که به زندگی خود نگاه میکنیم متوجه میشویم که ما در جایی هستیم که به آن تعلق نداریم و درحال دنبال کردن اهدافی هستیم که برای ما ساخته نشده…

در این ویدیو توضیحات کامل تری درباره این موضوع داده شده

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که