چگونه متوجه تغییر یا پیشرفت خود شویم؟ | نشانه های تغییر

ما تنها زمانی تغییر می‌کنیم که نشانه‌ های تغییر را ببینیم در غیر این صورت ما تغییری نخواهیم کرد خیلی ها فکر می‌کنند که پیشرفت کردن در زندگی یعنی اینکه ما تغییرات مختلف را در مدت زمان‌های بالا ببینیم خیلی‌ها فکر می‌کنند ما برای تغییر کردن باید سال‌ها زمان بگذاریم تا در نهایت نتایج را ببینیم
اما جهان هستی به صورت کاملاً ساده زمانی که ما در حال تغییر کردن باشیم نشانه‌ های تغییر را به ما نشان می‌دهد و به ما می‌گوید که آیا ما در مسیر درست قدم می‌گذاریم یا خیر.

به طبع زمانی که ما سعی می‌کنیم که روی ذهن خود کار کنیم و باورهای جدیدی ایجاد بکنیم و سعی می‌کنیم تمام تلاش خود را برای تغییر دادن زندگی خود انجام دهیم اگر نشانه‌ هایی از این تغییر را نبینیم یعنی اینکه ما در مسیر درست قرار نگرفته‌ایم و زندگی خودمان را تغییر نمی‌دهیم اگر ما از همان ابتدا با علم به اینکه هر تغییری دارای نشانه است این موضوع را متوجه شویم یاد میگیریم که همیشه مسیر خود را تصحیح کنیم که مبادا ناامید شویم.

جهان هستی سیستم بسیار پیشرفته‌ای دارد زمانی که شما شروع به تغییر کردن می‌کنید زمانی که شما شروع به پیشرفت کردن می‌کنید جهان نشانه‌ هایی برای این تغییر به شما نشان می‌دهد به عنوان مثال شخصی که دوست دارد درآمد خود را افزایش دهد و سعی می‌کند روی باورهای مالی خود کار کند و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این نتیجه می‌کند در چند روز ابتدایی نشانه‌ هایی از تغییر این افکار و رفتار را مشاهده می‌کند این نشانه‌ها می‌تواند به سادگی پیدا کردن یک پول در خیابان باشد یا پیشنهاد شغلی توسط یک دوست یا یک ایده ساده برای گسترش کسب و کار خود یا هر نشانه ساده‌ای که شاید برای شما هم هزاران بار اتفاق افتاده باشد.

اندازه این نشانه ها مهم نیست نشانه‌ها می‌توانند خیلی کوچک باشند اما نکته مهمی که در خود دارند این است که این نشانه‌ها به ما گوشزد می‌کنند که مسیری که تو در حال طی کردن آن هستی مسیر درستی است و تو در حال پیشرفت کردن هستی به این دلیل که نشانه‌ هایی را از تغییر باورها و تلاش خود مشاهده می‌کنیم.

اما اگر ما با تغییر باورها و تلاش زیاد برای رسیدن به خواسته‌های خود نشانه‌ هایی را زندگی خود ندیدیم متوجه این موضوع می‌شویم که ما به درستی روی باورهای خود کار نمی‌کنیم و پیشرفتی هم با این روند حاصل نمی‌شود و ما باید مسیر خود را تصحیح کنیم و سعی کنیم که اشکالات خود را برطرف بکنیم.

این مکانیزم در جهان به این دلیل به وجود آمده که ما متوجه قدم‌های زندگی خود باشیم و سعی کنیم همیشه مسیر خود را به درستی انتخاب کنیم و همیشه از اتفاقاتی که در حال حاضر در ذهن ما رخ می‌دهد آگاه شویم و ببینیم که آیا ما در حال پیشرفت هستیم یا در حال پس رفت.

نشانه‌ های تغییر مانند یک فانوس دریایی ما را در مسیر درست هدایت می‌کند و به ما می‌گوید که ما به سمت هدف‌های خود حرکت می‌کنیم، نه به سمت بیراهه ما از مسیر درست در حال حرکت هستیم نه از جاده خاکی‌ها.

گاهی نشانه‌ها می‌تواند اتفاقاتی باشد که به نظر ما منفی می‌آیند اما همین اتفاقات منفی نشانه‌ای از این است که تو در مسیر درست قرار نگرفته‌ای و تو برای رسیدن به آن خواسته‌ای که در ذهن داری باید مسیر جدیدی را انتخاب بکنی یا این کاری که در حال انجام آن هستی را رها کنی.

چون خیلی اوقات پیش می‌آید که ما در ذهنمان هدف‌هایی داریم اما کاری که در حال حاضر در حال انجام دادن آن هستیم با هدف ذهنی ما تطابق ندارد و ناخودآگاه اتفاقاتی را تجربه می‌کنیم که باعث شود ما در آن شغل و یا در آن کار پیشرفت نکنیم و موفقیتی را حاصل نکنیم خیلی از افراد این اتفاقات را بد می‌دانند و فکر می‌کنند که در حال شکست خوردن هستند واقعیت این هستش که جهان با اتفاقاتی که برای تو افتاده در حال راهنمای تو به مسیر درست و مسیر خواسته‌هایت است.

ما باید سعی کنیم که آگاهانه حواسمان به نشانه‌ های تغییر باشد چون که در ابتدا این نشانه‌ها بسیار کوچک هستند و سخت قابل شناسایی هستند اما یواش یواش با بهتر شدن پروسه و با تمرین و تکرار ما می‌توانیم به وضوح نشانه‌ های تغییر را در زندگی خود ببینیم و از آنها استفاده کنیم برای جهت یابی مسیر درست زندگی خود.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که