چگونه در کسب و کار خود موفق شویم؟ قانون اصلی موفقیت

موفقیت در کسب و کار دقیقاً مانند این است که شما بخواهید در کاری که خیلی‌ها پیشرفت کردن اند شما هم پیشرفت کنید وقتی یک فردی می‌تواند با توجه، به افکار مناسب و اعمال مناسب به یک موفقیت دست پیدا بکند هر کس دیگر در هر جای دنیا هم می‌تواند به همان موفقیت دست پیدا کند.

اما دلیل اصلی اینکه ما نمی‌توانیم در زندگی موفق شویم این است که ما همیشه یک سری باورهای منفی و محدود کننده‌ای در ذهن خود داریم که اجازه نمی‌دهند ما در زندگی پیشرفت کنیم چون از بچگی به ما گفته شده که برای موفقیت باید حتماً سرمایه کافی داشته باشیم باید استعداد زیادی داشته باشیم باید خانواده ثروتمندی داشته باشی تا ازت حمایت کنند باید شانس داشته باشی و تو نمی‌توانی به صورت معمول در زندگی یا کسب و کار خود موفق شوی.

اما نکته‌ای که قابل توجه است این است که این جهان دقیقاً دارد به فرکانس‌های ذهنی ما پاسخ می‌دهد و هر چیزی را که ما باور کرده باشیم را به ما نشان می‌دهد همانطور که همه مردم در زندگی به موفقیت‌هایی می‌رسند افراد دیگر هم می‌توانند به همان موفقیت‌ها برسند وقتی یک نفر توانسته در کسب و کار خود موفق شود هر کس دیگری هم می‌تواند در همان کسب و کار موفق شود.

تنها موضوع مهم این است که ما کاری که دوست داریم را انجام نمی‌دهیم و تلاشی برای پیشرفت در آن نمی‌کنیم چون ما باور کرده ایم که تو نمی‌توانی موفق شوی چون ما باور کردیم که تو برای موفقیت باید توانایی‌های خاصی داشته باشی، اما همه افراد موفق در حوزه‌های مختلف با یک ذهنیت مثبت شروع به یادگیری و تلاش در آن حوزه کردند و به این موفقیت‌ها رسیدند.

به عنوان مثال جف بیزوس موسس شرکت آمازون با یک دفتر کوچک و یک وب سایت معمولی و راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین به میلیاردها دلار ثروت دست پیدا کرد ، چه کسی می‌گوید که شما نمی‌توانید همان کار را انجام دهید. این موقعیت برای همه انسان‌ها مهیا شده و هر کس دیگری هم می‌تواند همان وب سایت را طراحی کند و همان سیستم را پیش بگیرد و به موفقیت مالی برسد.

مشکلی که وجود دارد این است که ما باور کرده‌ایم که تو نمی‌توانی در زندگی موفق شوی به همین دلیل است که اقدام به تلاش کردن نمی‌کنیم اقدام به فکر کردن، اقدام به تغییر باورها و اقدام به یادگیری مسائل مختلف نمی‌کنیم ما باور کرده‌ایم که موفقیت شانسی است و مختص به بعضی از افراد است در نتیجه تلاشی برای پیشرفت نمی‌کنیم اگر شما هم مثل جف بزوس هدف خود را بر روی پیشرفت کردن و  به موفقیت مالی رسیدن بگذارید به راحتی می توانید در کسب و کار خود و در زندگی موفق شوید.
اگر نگاهی به جامعه بیندازیم متوجه میشیم که افراد زیادی در کسب و کارهای مختلفی در حال ساختن ثروت هستند و بسیار بسیار در کار خود موفق هستند اما از آنجایی که ما باور کردیم که موفقیت سخت است باور کرده‌ایم که اصلا افراد موفقی وجود ندارند و همه در فقر به سر می برند نمی‌توانیم مثال‌های زنده این کسب و کارها و بیزینس‌های مختلف را ببینیم تا از آنها الگوبرداری کنیم

چون که سیستم ذهنی ما بر اساس منفی بودن طراحی شده و ذهن ما برنامه‌ریزی شده است برای تلاش نکردن برای اقدام نکردن برای پیشرفت نکردن،
خیلی از باورهای منفی که در ذهن ما است به ما می‌گویند بازار نیست اقتصاد خراب شده است دلار گران شده است و همین موضوعات اجازه نمی‌دهند که ما بتوانیم بیزینس و کسب و کار خود را راه اندازی کنیم اما فرصت‌ها نامحدود هستند ما به راحتی می‌توانیم در هر کسب و کاری به موفقیت دست پیدا کنیم.

موفقیت در کسب و کار تنها به باورهای فرد درباره خودش و درباره جهان بستگی دارد، وقتی که شما باورهای درست داشته باشید جهان اتفاقات و شرایطی را برای شما فراهم میکند که به راحتی میتوانید، در زندگی پیشرفت و ثروت را تجربه کنید.

همان طور که مولانا فرمود: این جهان کوه است و فعل ما ندا سوی ما آید ندا هارا صدا

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که