تاثیر عمیقی که نظر دیگران در زندگی ما دارد.

تاثیر نظر دیگران در زندگی ما گاهی آنقدر عمیق میشود که ما حتی فکرش را هم نمیکنیم تا جایی که این موضوع تمام رفتار و زندگی ما را تحت کنترل خود خواهد گرفت.

ما از زمان کودکی همیشه با این موضوع روبرو شده ایم که جوری رفتار کن که دیگران از تو خوششان بیاید یا جوری لباس بپوش که مورد پسند دیگران باشند و همیشه در گوش ما خوانده شده که تو باید جوری زندگی کنی مورد تایید دیگران باشد.

و این موضوع باعث شده در ذهن ما تاثیر نظر دیگران انقدر بزرگ باشد که ما حتی ساده ترین تصمیم های زندگی را نمیتوانیم آزادانه انتخاب کنیم و در پس هر تصمیم و کاری که قرار است انجام دهیم همیشه از خود میپرسیم که با انجام دادن این کار نظر دیگران چه خواهد بود آیا آنها مرا مسخره خواهند کرد آیا آن ها مرا تایید حواهند کرد؟

تاثیر نظر دیگران در این مواقع به شدت به ضضر ما است به این دلیل که ما میترسیم از نظر دیگران و از انقاد هایی که از ما میشود ما شجاعت اقدام کردن را نداریم و نمیتوانیم مسیر را که دوست داریم را انتخاب در آن حرکت کنیم و برای اینکه احساس بدی نداشته باشیم دلایلی را برا خود می آوریم تا خود را قانع کنیم.

به عنوان مثال وقتی یک فرد عاشق کار هنر است نمیتواند وارد این حوزه شود چون فکر میکنذد اگر من وارد هنر شوم دیگران و خانواده من مرا مسخره خواهند کرد یا افراد دیگر به من خواهند گفت که تو استعداد هنر را نداری و خیلی در این کار ضعیف هستی یا هزاران فکری که در ذهن آن فرد وجود دارد که اجازه نمیدهد آن فرد به دنبال عشق و علاقه خود برود.

تاثیر نظر دیگران گاهی آنقدر عمیق میشود که ما حتی نوع لباس پوشیدن و حتی نوع حرف زدن خود را جوری تغییر میدهیم که مورد پذیرش دیگران باشد.

در ویدیو توضیح کامل تری درباره این موضوع داده شده…

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که