1642164766544

قانون جذب چیست؟ و چرا برای همه کار نمی کند؟

قانون جذب یا Law of attraction قانونی است که باعث میشود هرچیزی که ما به آن فکر میکنیم مثل آهنربا به سمت ما جذب شود و قانون جذب به این موضوع اشاره دارد که هر چیزی در این جهان از دو انرژی مثبت و منفی ساخته شده و ما به هر کدام از این انرژی ها وصل باشیم آن را به سمت خود جذب میکنیم.

در زمان های قدیم همیشه اسرار پنهانی وجود داشت که از چشم عموم مردم پنهان میشد و تنها افراد سطح بالای جامعه به این اطلاعات دسترسی داشتند مثل پادشاهان ، سیاست مدارهای سطح بالا و خانواده های ثروتمند و این اسرار و اطلاعات نسل به نسل به نوه ها و نتیجه های این خانواده های سطح بالا میرسید.

به گفته محققان امنیت حفظ این اطلاعات بسیار زیاد بود و هیچ کس حق فاش کردن این اطلاعات را نداشت، به همین دلیل ازدواج بین خانواده های سطح بالای جامعه و افراد سطح پایین به شدت مورد مخالفت شدید قرار میگرفت، به طوری که افراد از قدرت های خود استفاده میکردند تا این اتفاق نیافتد که مبادا این اطلاعات فاش شود و به دست افراد عادی جامعه برسد.

با توجه به گفته محققان مخالفت با انتشار این قوانین به دلیل این بوده که افراد سطح پایین جامعه با یادگیری این قوانین میتوانستند ثروتمند و قدرتمند شوند و تبدیل به رقبای افراد سطح بالا شوند و به همین دلیل این اطلاعات مخفی باقی مانده تا در نهایت این اطلاعات در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

یکی از این اطلاعات مهم که ما آن را به اسم راز میشناسیم قانون جذب است که نویسنده موفق راندا برن در کتابی که با همین نام درباره قانون جذب توضیح داده و با اساتید بزرگ این قانون مصاحبه هایی انجام داده که تحت عنوان فیلم راز به بازار عرضه شد و موفقیت بینظیری را تجربه کرد و کتاب راز بیش از 50 میلیون نسخه به فروش رسید و به زبان های زیادی ترجمه و چاپ شد.

فیلم راز راندا برن و کتاب راز یکی از عواملی بود که باعث شد افراد زیادی با قانون جذب آشنا شوند و میتوانیم به جرعت بگوییم که کتاب راز  قانون جذب را به گوش میلیون ها انسان در سرتاسر جهان رساند.

قانون جذب

قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست و چرا اینقدر قانون مهمی است، شاید شما تنها کسی نباشید که این سوال را میپرسید افراد زیادی هر روزه به دنبال این سوال میگردند که قانون جذب چیست و چه کاربردی در زندگی ما دارد و ما چرا باید آن را یاد بگیریم، ما در این مقاله میخواهیم یکبار برای همیشه تمام چیزی که شما نیاز دارید درباره قانون جذب را بدانید و بتوانید به صورت درست و اصولی از قانون جذب در زندگی خود استفاده کنید.

اما به شما این موضوع را گوشزد میکنم شاید بعد از خواندن این مقاله و یادگیری قانون جذب زندگی شما برای همیشه تغییر کند و شما شکل متفاوتی از زندگی را تجربه کنید.

قانون جذب میگوید که هر چیز هم جنسی جذب یکدیگر میشود و یا به عبارتی هم جنس هم جنس خود را جذب میکند.

خوب این یعنی چی؟ آیا همه ی قانون جذب همین بود؟

پاسخ: خیر برای درک بهتر قانون جذب باید به صورت ریشه ای این موضوع را توضیح دهیم.

تمام اجسامی که ما در جهان و دور و اطراف خود می بینیم مثل یک تکه کاغد مثل یک درخت مثل یک خودکار یا حتی جسم خود ما از یک ماده یکسان تشکیل شده است، یعنی که همه ی چیز هایی که ما به چشم میبینیم از یک ماده و ذره تشکل شده به نام اتم

اتم کوچکترین ذره تشکیل دهنده ماده است و خواص مشابه آن ماده را دارد اتم میتواند با کمک پیوند شیمیایی به اتم های دیگر متصل شود.  هر ماده جامد،مایع،گاز و پلاسما از اتم های خنثی تشکیل شده اند.

قانون جاذبه

یعنی که تمام اجسامی که ما در این جهان می بینیم از اتم ساخته شده اند حتی بدن انسان، تنوع جنس مواد برمیگردد به چینش اتم ها در کنار یکدیگر

در زمان های گذشته دانشمندان با توجه به تحقیقاتی که انجام داده بودند متوجه شدند که اتم کوچکترین ذره جهان است و بعد از سال ها تحقیق و پیشرفت تکنولوژی متوجه شدند که اتم کوچکترین ذره نیست بلکه خود اتم متشکل از نوترون ها پروتون ها و الکترون است.

و بعد از شکافت این ذرات به این علم رسیده اند که کوچک ترین ذره جهان و ذره این که باعث به وجود آمدن این اتم ها شده انرژی است یک نیروی مغناطیسی که نیروی متصل کننده بین ذرات مختلف است و اگر این نیروی مغناطیسی یا انرژی از بین برود کل ماده نابود خواهد شد.

و نتیجه گیری به این صورت شد که تمام این جهان از انرژی تشکیل شده است.

اما نکته قابل توجه این است که نیاکان ما در هزاران سال پیش به این علم رسیده بودند و آن ها از قانونی استفاده میکردند که باعث به وجو آمدن اتفاقات مختلف میشده.  قانون جذب

قانون جذب قانونی است که میگوید ذهن انسان مثل یک ایستگاه رادیویی است که میتواند انرژی را ارسال و دریافت کند و این انرژی توسط اجسام و افراد مختلف دریافت میشود، به عنوان مثال زمانی که شما درحال فکر کردن به یک ماشین فورد آبی رنگ هستید شما درحال ارسال فرکانس هستید.

چه فرکانسی؟ همان چیزی که به آن فکر میکنید و با توجه به قانون جذب که هر چیزی هم جنس خود را جذب میکند شما و ماشین فورد آبی رنگ یک کششی را ایجاد میکنید و درنهایت به هم میرسید.

ما تماما حالق زندگی خود هستیم یعنی هر اتفاقی که در زندگی ما رخ میدهد چه مثبت و یا چه منفی تماما به دلیل فرکانس های ذهنی خود ما اتفاق می افتد به عنوان مثال کسی که دائم درحال فکر کردن به بیماری است کسی که مدام درباره بیماری صحبت میکند آن شخص با توجه به فرکانسی که ارسال میکند بیماری بیشتری را به زندگی خود جذب میکند و همیشه بیمار است.

کسی که مدام به شکست و فقر و بی پولی فکر میکند آن شخص به صورت ناخودآگاه درحال جذب فقر بیشتر در زندگی خود است و متوجه نمیشود که چرا هر روز شرایطش بد تر میشود.

ما از زمان کودکی همیشه درحال استفاده از قانون جذب بوده ایم، ما همیشه درحال فکر کردن به موضوعات مختلف هستیم و با توجه به آنچه که به آن فکر میکرده ایم اتفاقات زندگی ما هم فرکانس با انرژی ذهنی ما وارد زندگی ما شده.

و ما درحال تجربه این زندگی هستیم، به همین دلیل است که افراد ثروتمند هر روز درحال ثروتمندتر شدن هستند و افراد فقیر همیشه فقیر تر میشوند چون که افراد فقیر برنامه ریزی شده اند که دائم به موضوعات منفی فکر کنند و افراد ثروتمند برنامه ریزی شده اند که همیشه به موضوعات مثبت مثل ثروت خوشبختی حال خوب اتفاقات خوب فکر کنند و هر شخصی با توجه به آنچه که به آن فکر میکند درحال جذب آن اتفاقات است و قانون جذب همیشه درحال کار کردن است.

ما با فکر کردن به هر موضوعی با آن موضوع خاص هم فرکانس میشویم و با این کار از جنس آن اتفاقات بیشتر وارد زندگی ما میشود.

آیا قانون جذب واقعی است؟

بله قانون جذب حقیقت دارد.

خیلی ها باور دارند که قانون جذب واقعی نیست و تنها یک چیز تخیلی است و تنها برای جنبه های تجاری مورد استفاده قرار میگیرد مثل نوشتن کتاب و فروش آن.

اما باید به شما بگویم که قانون جذب حقیقت دارد و مورد استفاده افراد بزرگی مثل انیشتین، نیوتون، داوینچی، ادیسون و افراد بزرگ بوده و این افراد از قانون جذب استفاده کرده اند و در کتاب ها یا دست نوشته هایشان میتوانیم آثار این قانون را مشاهده کنیم.

میلیون ها نفر از سراسر دنیا هر روزه در دنیای اینترنت تجربه های فوق العاده ای که از قانون جذب داشتند را منتشر میکنند داستان هایی که مو به تن آدم سیخ میکند از افراد فقیری که در خیابان ها زندگی میکردند و با استفاده از قانون جذب ثروتمند شده اند و به خانه هایی مانند قصر رسیده اند تا بیمارانی که بیماری های لاعلاجی را شفا داده اند به طوری که حتی پزشک ها هم هیچ توضیحی درباره این موضوع نداشته اند.

قانون جذب کاملا واقعی است اگر برای همه جواب نمیدهد به این دلیل است که بیشتر افراد از آن به درستی استفاده نمیکنند و به همین دلیل نتیجه ای هم نمیگیرند.

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

قدم اول در قانون جذب: درخواست کنید

اولین قدم برای استفاده از قانون جذب در زندگی درخواست کردن است، در مرحله اول ما باید مشخص کنیم که چه خواسته ای داریم و به چه چیزی دوست داریم برسیم.

خیلی ها به دنبال کسب ثروت بیشتر هستند، خیلی ها به دنبال احساس آرامش بیشتر هستند و بعضی از افراد به دنبال بهبود روابط خود هستند.

شما باید مشخص کنید که چه خواسته ای دارید باید چیزی که میخواهید را در ذهن تصور کنید به عنوان مثال باید دقیقا بدانید که میخواهید چه وزنی داشته باشید.

در ذهنتان تصویری از خود بسازید که در وزن دلخواه قرار گرفته اید. اگر قبلا وزرن دلخواه داشته اید روزی چند بار به آن عکس نگاه کنید اگر عکسی از خود ندارید عکس کسانی را که وزرن دلخواه شما را دارند را تماشا کنید، این اولین قدم قانون جذب است، مشخص کردن خواسته

قدم دوم در قانون جذب: باور کنید

دومین قدم برای استفاده از قانون جذب این است که شما باید باور کنید که به وزن دلخواه خود خواهید رسید و اینکه پیشاپیش به این وزن رسیده اید. باید خود را جوری تصور کنید که انگار خواسته شما همین الان در زندگی شما وجود دارد یعنی اگر شما به دنبال درآمد بیشتر هستید جوری خود را در ذهن تصور کنید که گویی همین حالا درآمد شما به آن چه میخواسته اید رسیده حتی اگر در واقعیت این طور نباشد.

ذهن ما فرق میان واقعیت و غیر واقعیت را درک نمیکند اگر ما در ذهن باور کنیم که به خواسته خود رسیده ایم در جهان مادی هم به آن خواسته میرسیم و این یکی از مهمترین کارهایی است که ما برای رسیدن به خواسته ها باید آن را انجام دهیم، این دومین و مهمترین قدم قانون جذب است.

قدم سوم در قانون جذب: دریافت کنید

دومین قدم برای استفاده از قانون جذب این است که شما باید احساس خوبی داشته باشید. زمانی که در ذهن خود به این موضوع باور کرده اید که به خواسته خود رسیده اید باید احساس خوبی داشته باشید باید طوری احساس خوبی داشته باشیم که گویی همین الان خواسته ما در زندگی ما وجود دارد

وقتی ما به خواسته های خود میرسیم چه احساسی داریم وقتی ما ماشین یا خانه جدیدی میخریم چه احساسی داریم.

ما با این کار هم فرکانس با خواسته خود شده و آن را مثل آهن ربا به زندگی خود جذب میکنیم و هر چقدر که احساس شوق و لذت بیشتری داشته باشیم خواسته ما با سرعت بیشتری وارد زندگی ما خواهد شد، این سومین قدم قانون جذب است.

قانون جذب شامل سه مرحله است که هر مرحله باید به درستی انجام شود تا از قانون جذب نتیجه بگیرید دلیل نتیجه نگرفتن خیلی از افراد به این دلیل است که این سه مرحله را به درستی انجام نمیدهند

قانون ارتعاش

مثالی از قانون جذب

مردی دچار سانحه تصادف اتومبیل شد و دچار جراحات سنگینی در پا و کمر خود شد، بعد از عمل های جراحی زیاد و طولانی پزشک ها به این نتیجه رسیدند که آن مرد دیگر هرگز قادر به راه رفتن نخواهد بود و باقی عمر خود را باید بر روی ویلچر بشیند.

اما مردی که دچار سانحه شده بود به پزشکان و پرستاران میگفت که من در کریسمس (سال نو) بعدی با پاهای خودم از این بیمارستان خارج خواهم شد.

دکترها و پرستار تصور میکردند که آن شخص سعی دارد به خود انگیزه بدهد تا از رنج بیماری خود بکاهد اما واقعیت این بود که آن فرد همیشه درحال تصور کردن خود بود که با پاهای سالم خود حتی بدون عصا در روز سال تحویل از بیمارستان خارج خواهد شد.

روزها میگذشت و پیرمرد همیشه درباره این موضوع با دکتر ها و پرستار ها صحبت میکرد و خود را تصور میکرد که سلامت کامل خود را به دست آورده و درحال راه رفتن است.

دکتر ها متوجه میشوند که روند بهبود این شخص به شکل معجزه آسایی بالاست و بافت های بدن آن شخص سعی در ترمیم کردن استخوان ها دارند، به دلیل عجیب بودن این موضوع پزشک های مختلف از بیمارستان های مختلف فراخوانده شدند تا روی این موضوع تحقیق کنند و در نهایت با بررسی هایی که انجام شد متوجه شدند که بیمار درحال بهبود است و این موضوع از نظر پزشکان غیر ممکن بود.

در نهایت تنها یک روز مانده به سال نو آن فرد بدون عصا و با پاهای سالم خود بیمارستان را ترک میکند و پزشکان باور داشتند که ایمان راسخی که آن فرد به بهبود خود داشت باعث شد سلامت خود را بدست بیاورد او هر روز خود را در این روز تصور میکرد و در نهایت آن تصور تبدیل به واقعیت زندگی او شد.

قانون جذب در شعر

اشعار زیادی توسط شاعر های نامی سروده شده که درباره قانون جذب و فرکانس است یکی از این شعرا مولانا است که اشعار زیادی درباره این جهان و عرفان سروده و در اشعار خود به قانون جذب اشاره کرده به عنوان مثال:

اين جهان كوه است وفعل ما ندا    سوي ما آيد نداها راصدا (مثنوی)

در این شعر کاملا مشخص درباره قانون جذب توضیح داده و اینگونه پنداشته که این جهان مثل یک کوهی است که انعکاس افکار و انرژی ما را به سمت خودمان برمیگرداند مثل کاری که کوه با صوت انجام میدهد، یا این شعر که میگوید:

خوب خوبی را کند جذب این بدان * طیبات و طیبین بر وی بخوان

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد * گرم گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می‌کشند * باقیان از باقیان هم سرخوشند

ناریان مر ناریان را جاذب‌اند * نوریان مر نوریان را طالب‌اند

و در این شعر زیبا هم میگوید هر چیز هم جنسی جذب هم میشوند گرم جذب گرمی میشود و سرد جذب سردی، و این یک شعر زیبا درباره قانون جذب و ارتعاش است، در واقع قانون جذب هزاران سال است که مورد استفاده افراد موفق قرار گرفته و ما میتوانیم رد پای قانون جذب را در دوره باستان هم جستجو کنیم

با استفاده از قانون جذب ما میتوانیم حواسته های خود را در زندگی واقعی به دست بیاوریم، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که سه مرحله بالا را به درستی انجام دهیم.

قانون جذب

این مقاله به زودی بروزرسانی خواهد شد…

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *