با تاثیر یادگیری در زندگی شگفت زده شوید

یادگیری یکی از مهمترین اصول موفقیت است و همیشه باید از آن استفاده شود بزرگترین و موفق ترین افراد دنیا هرروز به دنبال یادگیری بیشتر در شغل و زندگی خود هستند بر باور افراد ثروتمند یادگیری مثل نفس کشیدن است اگر میخواهید زنده بمانید باید نفس بکشید

ما باید برای موفقیت به خودمان باور داشته باشیم

چرا یادگیری در زندگی مهم است؟

اطلاعات جدید به شما دید باز تری میدهد

وقتی که ما میخواهیم در زندگی رشد کنیم نیاز به یکسری از اطلاعات خاص داریم تا بتوانیم در باره مسائل مختلف تصمیم گیری درست کنیم به عنوان مثال اگر شخصی در حوزه موفقیت و رشد فردی آموزش ببیند میتواند با توجه به اطلاعاتی که دریافت کرده تصمیمات درست تری را در زندگی بگیرد.

اما فردی که آموزش ندیده با مشکلات و چالش های زیادی دست و پنجه نرم خواهد کرد به همین دلیل است که افراد موفق همیشه در زندگی مطالعه کتاب را در اولویت بالا قرار میدهند آنها میدانند که آموزش و یادگیری بهترین کمک برای رسیدن به اهدافشان است.

توانایی های ما افزایش پیدا میکند

ما برای رشد دادن توانایی های خودمان نیاز به یادگیری داریم به عنوان مثال کسی که میخواهد ورزشکار موفقی شود باید به صورت حرفه ای آموزش ببیند تا بتواند در حوزه ورزش به موفقیت های عالی برسد این مثال در بقیه زمینه هم وجود دارد یک فردی که میخواهد برنامه نویس باشد باید در زمینه برنامه نویسی آموزش ببیند تا بتواند در کار خود موفق شود.

آموزش و یادگیری بخش مهمی از زندگی ما هستند در واقع ما با اطلاعاتی که بدست می آوریم زندگی خودمان را شکل میدهیم هرچقدر که در یک حوزه بیشتر و بهتر آموزش ببینیم در آن کار راحت تر به موفقیت میرسیم.

راه حل مسائل مختلف را پیدا میکنیم

پیدا کردن راه حل مسائل با یادگیری در حوزه های مختلف کار سختی نیست وقتی ما در باره موضوعی خواص اطلاعات کافی نداشته باشیم احتمال زیادی وجود دارد ما به مشکلی بربخوریم که نتوانیم آن را حل کنیم و تنها دلیل این کار این است ما اطلاعات کافی برای حل کردن آن مشکل نداریم.

وقتی شخصی در حوزه کاری خود آموزش دیده باشد بدون هیچ مشکلی تمام مسائل کاری خود را برطرف میکند به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که در کسب و کار خود با مشکل فروش بر میخورد اگر آن فرد آموزش دیده باشد میداند که باید سیستم بازاریابی و فروش شرکت خود را تغییر دهد و از تکنیک های مختلف استفاده کند تا فروش شرکت افزایش پیدا کند و با تغییر چند متغیر در کسب و کار خود به نتایج عالی میرسد.

اما اگر همان فرد آموزش کافی در حوزه کسب و کار خود نداشته باشد نمیداند که مشکل فروش شرکت از کجاست و به همین دلیل فکر میکند که مشکل بوجود آمده از سمت اقتصاد است یا کارمندانش به خوبی کار نمیکنند و نمیتواند راه حل درستی را پیدا کند به همین خاطر در کسب و کار خود به مشکل برمیخورد.

یادگیری قدم دوم موفقیت است

یادگیری قدم دوم موفقیت است شاید از خود بپرسید پس قدم اول چیست؟

قدم اول برای موفقیت پذیرش است یعنی این که ما بپذیریم اطلاعات و علمی وجود دارد که ما از آن اطلاع نداریم یا بپذیریم که اطلاعاتی که ما در ذهن داریم ممکن است اطلاعات درستی نباشد وقتی این موضوع را بپذیرید شما آماده یادگیری میشوید.

ما از زمانی که بدنیا می آییم درحال یادگیری هستیم ما یاد میگیریم که چگونه راه برویم چگونه لباس خود را بپوشیم،چگونه بند کفش خود را ببندیم،چگونه دوچرخه سواری کنیم و … ولی فراموش کرده ایم که برای موفقیت هم باید آموزش ببینیم برای داشتن روابط سالم هم باید آموزش ببینیم برای موفقیت در حوزه کاری خود هم باید آموزش ببینیم.

آموزش یک موضوع جدا نشدنی از زندگی ما است ما در جامعه خود هر روز در حال جذب اطلاعات جدیدی هستیم اما باید حواسمان باشد که یادگیری اطلاعات درست نتیجه را تغییر میدهد.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که