برای موفقیت باید به خودمان باور داشته باشیم

به خودمان باور داشته باشیم به چه معناست؟ ما در زندگی همیشه با فراز و نشیب های مختلف روبرو شده ایم و این اتفاق در آینده هم خواهد افتاد زندگی یعنی رشد کردن و بزرگ شدن اگر این مشکلات شما را از پا در نیاورند شما را به اوج پیشرفت و موفقیت میرسانند.

در این مسیر افرادی میتوانند پیشرفت کنند که به خود و توانایی هایشان باور دارند وقتی ما به خودمان باور داشته باشیم میتوانیم بر هر سختی و مشکلی غلبه کنیم و در انتها میوه موفقیت را بچینیم.

چگونه به خودمان باور داشته باشیم

خود شناسی

زمانی که خودمان را بشناسیم و از ویژگی ها و قابلیت های خودآگاه باشیم آنگاه میتوانیم خود را بشناسیم به عنوان مثال اگر شما فردی هستید که آشپزی یا هر مهارت دیگری دارید باید به خود یاد آوری کنید که من فرد توانمندی هستم.

به دلیل اینکه این ویژگی ها و قابلیت را دارم من میتوانم خوب صحبت کنم،من میتوانم یک کسب و کار را خوب مدیریت کنم،من میتوانم از بچه های خود به خوبی نگهداری کنم فرقی نمیکند چه نکته مثبتی را در باره خود میگویید اما همین تکرار باعث میشود به خودمان باور داشته باشیم.

یاد آوری موفقیت های گذشته

خیلی وقت ها ما در آرزوی رسیده به خواسته های خود هستیم و با تمام تمرکز سعی در رسیدن به این خواسته ها داریم اما به محض اینکه به خواسته ای میرسیم خیلی زود آن را فراموش کرده و برای ما عادی میشود و فراموش میکنیم که ما چقدر سعی و تلاش کردیم تا به این خواسته برسیم.

ما باید موفقیت های گذشته خود را یادداشت کنیم و به خودمان یادآوری کنیم که چه موفقیت هایی به دست آورده ایم فرقی نمیکند این موفقیت یادگرفتن دوچرخه سواری باشد یا راه اندازی یک کسب و کار موفق وقتی شما موفقیت های خود را به یاد میاورید شما به خودتان باور میکنید که میتوانید از پس خواسته های آینده خود هم بر بیایید.

مقایسه نکردن خود با دیگران

هرکسی در هرنقطه ای از زندگی دارای تجربیات و ذهنیت متفاوت نسبت به دیگران است و به همین دلیل نتایج کاملا متفاوتی نسبت به دیگران میگیرد هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید یکی از کارهایی که باعث میشود به خودتان باور نداشته باشید.

مقایسه خود دیگران است ما نمیتوانیم خود را باکسی که 10 یا 15 سال است که در حوزه کاری ما فعالیت میکند مقایسه کنیم این کار در ذهن ما یک تصویر بازنده از ما میسازد ما تنها باید خود را با دیروز خود مقایسه کنیم در این صورت ما میتوانیم به خودمان باور داشته باشیم.

بی قید و شرط به خودمان باور داشته باشیم

باور درست باوری است که خود را هرجوری که هستید باور کنید و ایمان داشته باشید که میتوانید به موفقیت برسید اگر برای باور داشتن خود نیاز به شرط و شروط دارید شما هرگز نمیتوانید خودتان را قبول کنید.

به عنوان مثال بگویید که من اگر چهره خوبی داشتم به خودم باور داشتم یا اگر میتوانستم به خوبی ساز بزنم آن وقت به خودم باور میکردم در واقع کسی که اینگونه فکر میکند هیچ وقت نمیتواند خود را باور کند.

ما باید بدون شرط و شروط خود را باور داشته باشیم من به خودم باور دارم برای اینکه میدانم میتوانم به هرآنچه در زندگی میخواهم برسم برای اینکه توانایی یاد گرفتن دارم و تلاش میکنم برای خواسته های خودم برای اینکه میتوانم تغییر کنم من باور دارم که عوامل بیرونی منجر به موفقیت من نمیشوند و من خودم را همان طوریکه هستم باور دارم.

موفقیت یک بازی ذهنیست ما برای موفقیت باید ذهنی قدرتمند و مثبت داشته باشیم هر روز یک قدم برای داشتن ذهن آرام و مثبت بردارید نتیجه آینده شما را شگفت زده خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که