چرا نباید به نظر دیگران اهمیت بدهیم؟

اهمیت دادن به نظر دیگران میتواند یکی از مخرب ترین کارهایی باشد که ما در زندگی انجام میدهیم این موضوع همیشه در زندگی ما نقش پررنگی را ایفا کرده و باعث شده که ما نتوانیم از پتانسیل خودمان به صورت درست استفاده کنیم این موضوع تاثیر بسیار زیادی را در زندگی ما میگذارد.

ما اگر به نظر دیگران درباره خودمان و تصمیم هایمان اهمیت بدهیم هیچ وقت نمیتوانیم به خواسته های ذهنی خود برسیم اهمیت دادن به نظر دیگران فقط ما را محدود میکند و باعث میشود که شجاعت انجام دادن کارهای بزرگ را از دست بدهیم.

در این فایل درباره این موضوع صحبت کرده ایم لطفا نظرات خود را درباره این موضوع برای دوستان خود بنویسید.

چرا نباید به نظر دیگران اهمیت بدهیم؟

اهمیت به نظر دیگران ما را محدود میکند

اگر ما در ذهن به نظر دیگران اهمیت بدهیم و بترسیم از این که مورد قضاوت دیگران قرار بگیریم نمیتوانیم از پتانسیل خود برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم درواقع خیلی از افرادی که نمیتوانند در زندگی خود به موفقیت برسند این مشکل را در زندگی دارند.

آن ها میترسند که دیگران از آنها انتقاد کنند و میترسند که کاری را انجام دهند که با نظر و عقاید دیگران در تضاد است به عنوان مثال اگر کسی به هنر علاقه داشته باشد نمیتواند وارد این حوزه شود چون میترسد که خانواده و دوستان او را مسخره کنند و از او انتقاد کنند که تو نمیتوانی هنرمند شوی تو استعداد و توانایی این کار را نداری.

و در ذهن به این موضوع فکر میکندکه اگر من وارد این کار شوم ولی به موفقیتی نرسم دیگران مرا مسخره میکنند و میگویند که ما به تو گفتیم که تو نمیتوانی موفق شوی و نتیجه آنچه بود که ما گفتیم؛آن فرد هیچ وقت به خواسته های خود نمیرسد فقط به دلیل اینکه به نظر و حرف های دیگران اهمیت داده.

افراد موفق و ثروتمند همیشه مورد انتقاد دیگران بوده اند و کارهایی که انجام داده اند با مخالفت و مقاومت دیگران مواجه شده اما آنها به این باور داشته اند که چیزی که من میخواهم مهم است من میخواهم از زندگی لذت ببرم و کاری را انجام دهم که به من احساس خوبی میدهد.

اعتماد بنفس ما رابطه مستقیمی با ترس از قضاوت شدن دارد

وقتی که ما از نظر دیگران میترسیم و حرکتی در جهت خواسته های خود نمیکنیم این به این معناست که ما از اعتماد بنفس خوبی برخوردار نیستیم و این نشان دهنده عزت نفس پایین است.

ما باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرین و باور کنیم که ما لایق این هستیم که هر کاری را که به آن علاقه داریم انجام دهیم هیچ محدودیتی برای هیچ کس نیست افرادی که به خواسته های خود نرسیدند نمیتوانند پیشرفت دیگران را ببینند و این خوب نیست.

ما یکبار و در یک زمان محدودی زندگی میکنیم و اگر در این زمان کار مورد علاقه خود را انجام ندهیم دیگر زندگی نکرده ایم بلکه مثل یک ربات گذران عمر کرده ایم زندگی زمانی لذت بخش میشود که شما در جای درست خودتان قرار بگیرید و باید برای خوشبختی و موفقیت خود، تصمیم بگیرید که شجاعت انتخاب مسیر خود را برعهده بگیرید.

زندگی با نظر و عقاید دیگران هیچ سودی برای ما ندارد در واقع هرکسی در این دنیا مسیر خواص خود را دارد و به موضوعات مختلفی علاقه دارد مسیر هر کسی جداست و باید در این زندگی خود را در مسیر مورد علاقه خود قرار دهد و از زندگی لذت ببرد.

ما تنها باید به قلب خود گوش کنیم و مسیر موفقیت خود را پیش بگیریم سعی کنید روی اعتماد بنفس خود کار کنید و خود را بپذیرید، بپذیرید که خداوند به شما حق انتخاب داده تا زندگی را آن طور تجربه کنید که میخواهید.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که