دیدگاه ما نسبت به موفقیت چگونه است؟

دیدگاه ما نسبت به موفقیت موضوع بسیار مهمی است به این دلیل که ما تمام نتایج خود را با متر سنج باور خود نسبت به موفقیت اندازه گیری می کنیم یعنی اینکه اگر ما بخواهیم به موفقیتی دست پیدا کنیم اول باید ببینیم که چه باوری نسبت به موفقیت داریم.

اکثریت مردم جامعه به دلیل باورهای محدود کننده ای که از کودکی در ذهن خود دارند فکر میکنند که برای موفقیت و پیشرفت در زندگی شما حتما باید یک سری ویژگی های خاص داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید در غیر اینصورت موفقیت برای شما یک آرزوی محال است.

به عنوان مثال خیلی ها باور دارند که تو برای موففیت حتما باید استعداد خوبی در زمینه های مورد علاقه خود داشته باشی یا حتما برای موفقیت باید سرمایه داشته باشی یا موفقیت فقط برای افرادی است که خاتواده موفق و ثروتمندی دارند و همین افکار و باورها باعث می شوند که نتوانند در زندگی خود به آن چه که میخواهند برسند.

ولی واقعیت موضوع این است که ما به خاطر حرف ها و باورهایی که از دیگران به ما رسیده است اینگونه فکر می کنیم و به خاطر همین  باور ها نمی توانیم به آن نتیجه ای که می خواهیم برسیم موفقیت ربطی به شرایط بیرونی ما ندارد و تمام چیزی که ما برای موفقیت نیاز داریم را در درون خود داریم، به زبان ساده تر ما برای موفقیت تنها باید به خودمان باور داشته باشیم و باور کنیم که موفقیت خیلی آسان تر از آن است که ما فکر می کنیم موفقیت فقط به ایمان و باورهای درست نیاز دارد.

اگر زندگی افراد موفق را بررسی کنید متوجه می شوید که اکثریت افراد موفق از شرایط بسیار دشوار و سخت به موفقیت های عالی رسیدند افرادی که بدون داشتن سرمایه و با وجود فقر و نداشتن خانواده به موفقیت های مالی  رسیده اند و زندگی خوبی برای خود رقم زده اند.

یکی از دلایل مهم موفقیت این افراد این است که دیدگاه آنها نسبت به موفقیت متفاوت بوده و جور دیگری به موفقیت فکر میکرده اند و به همین خاطر به نتایج پایدار رسیده اند اگر باور داشته باشید که شما فرد درستی برای موفقیت نیستید هیچوقت نمی توانید به موفقیت برسید.

خیلی اوقات دیدگاه ما نسبت به موفقیت دیدگاه درستی نیست و باید آن را تغییر دهیم سعی کنید باورهای خود را نسبت به این موضوع تغییر دهید و باور کنید که شما توانایی رسیدن به موفقیت را دارید و همیشه میتوانید فرد موفقی شوید.

توضیحات تکمیلی را در ویدیو مشاهده کنید.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که