چگونگی رفع دودلی و بر سر دوراهی قرار گرفتن

رفع دوذلی میتواند کمک زیادی به زندگی ما کند همچنین تاثیر زیادی در گرفتن تصمیم های مهم زندگی دارد.

همه ی ما این موضوع را تجربه کرده ایم که گاهی اوقات برای گرفتن تصمیمات مهم زندگی بر سر دوراهی قرار گرفته ایم و نتوانستیم مسیر خود را انتخاب کنیم.

وگاهی این موضوع آنقدر ذهن ما را درگیر میکند که زندگی را برای ما سخت میکند، درواقع زمانی که ما بین دو تصمیم دودل میشویم نمیدانیم که کدام مسیر به نفع ما است و کدام مسیر به ضرر ما، در نتیجه روز ها و ماه ها به این موضوع فکر میکنیم و ذهن ما همیشه درگیر این موضووع است.

هرچند که بارها و بارها راجب مزایا و معایب تصمیمات خود فکر میکنیم اما گرفتن تصمیم در این شرایط برای ما بسیار سخت میشود.

به عنوان مثال: دوستی داشتم که بین دو شغل متفاوت دودل شده بود و نمیدانست که باید کدام مسیر را پیش بگیرد تا به خواسته های خود برسد و نمیدانست برای رفع دودلی باید چه کاری انجام دهد و این پروسه به مدت 3 سال به طول انجامید و آن دوست 3سال از زندگی خود را تلف کرده بود.

برای رفع دودلی ما باید متعهد باشیم تا هیچ وقت به این مشکل بر نخوریم.

زمانی که ما دودل میشویم یا بر سر دوراهی قرار میگیریم نمیتوانیم با فکر کردن این موضوع را حل کنیم و تنها راه حل این مشکل اقدام کردن است.

یعنی زمانی که بین دو موضوع مختلف دودل میشویم باید یکی از کارها را شروع کرده و بعد از تجربه کردن آن کار بعدی را شروع کرده و تجربه کنیم و بعد در نهایت تصمیم بگیریم که کدام راه برای ما بهتر است و ما دوست داریم در کدام مسیر حرکت کنیم.

تا زمانی که ما اقدام نکنیم این گره ذهنی بار نخواهد شد.

همان دوستی که راجبش صحبت کردیم به من گفت روزی تصمیم گرفتم کاری که به نظرم میرسید که بهتر است را شروع کنم و آن را انجام دهم، بعد از این که شروع کردم و چند ماهی گذشت متوجه شدم که این کار را دوست ندارم و بعد تصمیم بعدی را گرفتم و عاشق آن کار شدم و بعد از اینکه مسیر خود را پیدا کردم.

متوجه شدم که من با دودل بودن چند سال از زندگی عقب افتادم و اگر همان موقع شروع به انجام دادن یکی از آن تصمیمات میکردم الان در کار خود بسیار پیشرفت کرده بودم، اما این ذهنیت هم مرا از زندگی عقب انداخت هم در آن مدت آرامش خود را از دست داده بودم.

رفع دودلی میتواند مسیر زندگی ما را تغییر دهد و برای رفع آن باید اقدام کرد.

زمانی که بین دو موضوع مختلف دودل میشوید سعی کنید آگاهانه یک موضوع را انتخاب کنید، آن را انجام دهید و تجربه کنید و بعد موضوع بعدی را تجربه کنید و بعد در نهایت شما آگاه شده اید که کدام یک از این موضوعات مسیر اصلی شماست و علاقه شما به انجام کدام کار بیشتر است.

این موضوع یکی از اصلی ترین دلیل های سردرگمی در زندگی است، هستند بسیاری از افراد که بعد از گذشت شصت هفتاد سال از عمرشان هنوز درباره تصمیمات دوره جوانی دودل هستند و هیچ قدمی برای پیشرفت بر نداشته اند.

زمانی که من بین یادگیری دو ساز موسیقی دو دل شده بود به سرعت یکی از ساز ها را خریدم و آن را یاد گرفتم و بعد به سمت ساز بعدی رفتم و آن هم یاد گرفتم و تمرین کردم بعد از چند ماه من به راحتی میدانستم که کدام ساز علاقه اصلی من است و زمان خود را بیهوده صرف فکر کردن به این موضوعات نکردم.

شما هم اگر بر سر موضوعی دودل شدید برای رفع دودلی تنها اقدام کنید باقی مسیر به شما گفته خواهد شد.

 

نظر خود را درباره این موضوع در قسمت نظرات بنویسید.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که