چرا باید از افراد موفق الگوبرداری کنیم؟ | سریال الگوبرداری از افراد موفق 1

همیشه استفاده از هوش به جای سخت کار کردن یکی از مهمترین ویژگی های افراد باهوش و موفق است. به همین دلیل افراد باهوش و کسانی که به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده اند، سعی میکنند از تجربیات دیگران استفاده کنند تا اشتباهات آنان را تکرار نکنند و از زمان خود در راستای پیشرفت استفاده کنند.

الگوبرداری از افرادی که قبلا در شرایط ما بوده اند و الان به جایگاهی که ما میخواهیم برسیم رسیده اند، چنان کمکی به تغییر باورهای ما میکند که ما حتی فکرش را هم نمیکنیم.

وقتی که ما در تلاش هستیم که باورها و ذهنیت خود را برای موفقیت تغییر دهیم باید از هر ابزاری که میتوانیم برای اینکار استفاده کنیم، تغییر باورها روش ها و تکنیک های زیادی دارد اما همه این تکنیک ها به ما کمکی نخواهد کرد  و ما باید سعی کنیم بهترین مسیر را برای تغییر و رشد انتخاب کنیم.

تصور کنید که سعی در راه اندازی فروشگاهی دارید و از این کار به شدت میترسید و باورهای محدود کننده ای هم راجب این کسب و کار دارید، چه اتفاقی رخ میدهد اگر ۵ فرد موفق و ثروتمند را در این شغل ببینید و از آن الگو بگیرید.

مطمعنا باور های شما تغییر خواهد کرد و ترس شما خواهد ریخت و به سبب همین اطمینانی که از این شغل پیداکرده اید به راحتی و با اعتماد به نفس بیشتری در این کار فعالیت کرده و مسیر موفقیت برای شما هموار خواهد شد.

زمانی که ما از افراد موفق الگوبرداری میکنیم ما باور میکنیم که اگر فردی توانسته به این موفقیت ها برسد ما هم به راحتی میتوانیم به همان موفقیت ها برسیم به دلیل اینکه باورهای محدود کننده ما با دیدن دلیل و مدرک واقعی شروع به تغییر کردن میکنند.

یکی از تکنیک هایی که افراد موفق از آن استفاده میکنند دیدن زندگی افراد دیگر و خواندن داستان زندگی آن هاست و این کار را به خوبی انجام میدهند، چون از قدرت آن آگاهند و میدانند که در این جهان هیچ محدودیتی وجود ندارد و آن ها تنها باید روی افکار و باورهای خود تسلط داشته باشند تا نتبجه را تغییر دهند.

ما قصد داریم در گروه تحقیقاتی امیری مجموعه ای از زندگینامه افراد موفق و تاثیر گذار را بسازیم تا از موفقیت ها و تجربیاتی که آنان داشتند استفاده کنیم و درس بگیریم.

و امیدواریم که این مجموعه کمک شایانی به شما همراهان عزیز کند.

 

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که