علت موفقیت چیست؟

علت موفقیت چیست؟

شاید خیلی ها به دنبال یک زندگی عالی و پر از ثروت و لحظات خوب باشند ولی اکثریت این زندگی را تجربه نمیکنند و علت موفقیت را نمیدانند و به آن چیزی که میخواهند نمیرسند چه چیزی مشخص میکند که فردی میتواند به موفقیت برسد یا نه چه عاملی باعث رشد و پیشرفت است و ما چه کاری میتوانیم برای تغییر زندگی خود انجام دهیم.

علت موفقیت چیست؟

همیشه این سوال در ذهن من بوده که علت موفقیت چیست؟ شاید شما هم این سوال را از خودتان پرسیده باشید در هر صورت برای پیدا کردن جواب این سوال سال ها تحقیق کردم و هر کتابی که در این باره صحبت میکرد را خواندم و با افراد زیادی صحبت کردم و چیزی که متوجه آن شدم این بود افراد موفق دقیقا مثل افراد معمولی جامعه هستند آن ها ویژگی عجیب و غریبی ندارند ولی در حوزه های مختلف به موفقیت های زیادی می رسند.

تفاوتی که خیلی مشهود است و می شود متوجه آن شد این است که افراد موفق جور دیگری فکر و عمل میکنند مثلا نظر آن ها درباره اقتصاد و کسب و کار با نظر دیگران تفاوت بسیار زیادی دارد یا دیدگاه آن ها نسبت به کسب و کار یا پیشرفت.

به طور کلی آنها جور دیگری به موفقیت و موضوعات دیگر نگاه میکنند و جور دیگری اتفاقات را تجربه میکنند دیدگاه آنها درباره ثروت و موقعیت های ثروت آفرین و کسب و کار دیدگاه مثبت و درستی است و دلیل نتایج متفاوت این افراد هم همین است.

افراد ثروتمند و تمام افراد جهان چیزی را تجربه میکنند که به آن باور دارند. و این علت موفقیت است علت رشد و پیشرفت علت زندگی پربار و لذتبخش  علت موفقیت در درون ما نهفته است نه چیزی بیرون از ما همه ی انسان های دنیا به یک اندازه به انرژی کیهانی دسترسی دارند و به یک اندازه پتانسیل رشد و پیشرفت دارند.

 

ابزار موردنیاز

ما برای تغییر به تنها چیزی که نیاز داریم ذهنمان است ما تمام کارهایی که انجام میدهیم مثل حرف زدن تصمیم گرفتن یا انتخاب فرد مناسب برای دوستی یا ایده های کسب و کار از ذهن ناخودآگاه ما تاثیر میگیرد و این شخصیتی که ما داریم در واقع مسیر های عصبی است که در ذهن ما ایجاد شده وبه همین خاطر ما همان کارهای تکراری را بارها و بارها انجام میدهیم و در زندگی خیلی تغییر نمیکنیم.

افراد موفق مسیر های عصبی متفاوتی نسبت به اکثریت جامعه دارند و به همین خاطر نتایج متفاوتی به دست می آورند و این به خاطر این است که این افراد به موضوعات مختلف از دیدگاه دیگری نگاه کردند و این افکار تبدیل به باورهای قدرتمندی در ذهنشان شده و همیشه اتفاقات و شرایط بر وفق مرادشان است مثلا یک فرد ثروتمند حتی اگر کاری انجام ندهد پول به سمتش می آید از طرق مختلف شاید شما هم این افراد را دیده باشید که هرجا که میروند و هرکاری که میکنند به پول بیشتر میرسند و همیشه نتایج فوق العاده برای این افراد رخ میدهد.

چیزی که ما برای تغییر زندگی نیاز داریم ذهنمان است اگر ذهن ما تغییر کند زندگی ما در همه ی جنبه ها تغییر می کند.

 

الگو برداری

یکی از کارهایی که ما میتوانیم انجام دهیم الگو برداری از افراد موفق است ولی نکته مهمی وجود دارد که باید به آن توجه کرد افراد مختلف باورهای مختلفی دارند مثلا فردی درباره ثروت باورهای خوبی دارد ولی درباره روابط باورهای محدود کننده دارد و یا بر عکس.

این دلیل نمی شود که اگر کسی باورهای پولسازی دارد همه ی باورهای او درست است ممکن است باورهای بسیار محدود کننده درباره سلامتی جامعه و یا… داشته باشد ما میتوانیم افراد موفق در حوزه های مختلف را ببینیم و از باورها و رفتار درست آن ها الگو برداری کنیم این کار خیلی به ما کمک میکند ولی این موضوع را هم باید در نظر بگیرید که افراد موفق هم باورهای منفی دارند و شما آگاهانه روی باورهای قدرتمند کننده کار کنید.

برای اینکه متوجه بشوید کدام باور قدرتمند کننده است یا محدود کننده به احساس خودتان نگاه کنید اگر باوری به شما حس خوبی دهد یعنی اینکه آن باور درستی است.

 

تغییر کلید موفقیت

اگر بخواهید درآمدتان تغییر کند روابط و موقعیت شما تغییر کند یا اگر بخواهید زندگی پر از آزادی و ثروت را تجربه کنید باید تغییر کنید شما نمیتوانید همان کار های گذشته را تکرار کنید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید شما باید کار متفاوتی انجام دهید تا نتایج متفاوت بگیرید و این کار متفاوت یعنی کار کردن روی ذهن و نحوه تفکر و باورهایی که ما سال ها با خودمان یدک میکشیم باورهای محدود کننده ای که نمیگذارند ما از پتانسیل خودمان استفاده بکنیم برای یک زندگی پر از نعمت و آزادی مطلق

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *