مراقب باورهای ذهنی خودمان باشیم

از کودکی تا به امروز با یادگرفتن مسائل مختلف ذهن ما پر شده از باورهای ذهنی که از اطرافیان خود دریافت کرده ایم واین باورها باعث ایجاد شدن اتفاق های مختلف در زندگی ما هستند بعضی از این باورها هم جهت با خواسته های قلبی ما نیستند و اجازه نمیدهند که به سمت پیشرفت حرکت کنیم و از آنجایی که ما درباره باورها صحبت میکنیم یعنی چیزی که ما آن را پذیرفته ایم و تغییر این باورها نیاز به تلاش زیادی دارد که اولین قدم تغییر این است که ما بپذیریم که بعضی از باورهای ما آن چیزی که فکر میکرده ایم نیستند.

تغییر باورها کلید دستیابی به موفقیت هاست.

باورهای ذهنی چه نقشی در زندگی ما دارند؟

باورهای ذهنی ما تجربه های ما را رقم میزنند

همه ی اتفاقاتی که ما در زندگی تجربه میکنیم به خاطر وجود باورهایی در ذهن ما هستند در واقع اگر بخواهیم ساده بگوییم ما هر روز باورهای خود را زندگی میکنیم در این جهان هیچ چیزی به صورت اتفاقی رخ نمیدهد یعنی اینکه اگر ما در زندگی اتفاقات و شرایطی را تجربه میکنیم به خاطر این است که ما باورهایی در ذهن داریم که مسبب رخ دادن این اتفاق ها است.

جهان در هر ثانیه به فرکانس های ما پاسخ میدهد به عنوان مثال اگر کسی باور داشته باشد که کسب ثروت کار سختی است دقیقا همین موضوع را در زندگی تجربه خواهد کرد و اتفاقات و شرایط جوری رقم میخورد که آن فرد به سختی کسب درآمد کند و دقیقا برعکس این موضوع هم هست اگر کسی در باورهای خود به این موضوع باور داشته باشد که کسب ثروت آسان است آن فرد برای به دست آوردن ثروت نیازی به کار سخت ندارد و اتفاقات و ایده هایی به ذهنش خطور میکند که باعث شود به راحتی به درآمد برسد.

شما هم افرادی را دیده اید که به راحتی با انجام کارهای بسیار آسان درآمد های بالایی دارند و افرادی که به سختی کار میکنند ولی نمیتوانند به آن چه که میخواهند برسند این به خاطر باورهایی در ذهن ما است اگر باورهای خوب در ذهن داشته باشید اتفاقات برای شما فقط میتواند خوب باشد و شما با اتفاقات منفی برخوردی نخواهید داشت.

 

عملکرد ما بستگی به باورهای ذهنی ما دارند

این که ما چه باوری نسبت به خودمان داریم عملکرد ما را تحت تاثیر قرار میدهد در واقع تصویر ذهنی ما از خودمان نشان گر شخصیت و رفتار ماست به عنوان مثال اگر ما خود را فردی ضعیف ببینیم در میان جمع احساس خجالت را تجربه میکنیم و نمیتوانیم راحت با دیگران ارتباط برقرار کنیم یا اگر ما باور داشته باشیم که فردی نالایق هستیم نمیتوانیم جسارت انجام دادن کارهای بزرگی را داشته باشیم.

در واقع باورهای ما در باره خودمان باعث میشود که ما عملکرد خود را بهتر یا بدتر کنیم فردی که باور دارد که من فرد لایقی هستم من شجاع هستم و من توانایی های خودم را باور دارم میتواند در زندگی خود را به چالش بکشد و هرروز رشد و پیشرفت کند.

وقتی ما باورهای قدرتمند کننده درباره خودمان داشته باشیم در زندگی این قدرت را احساس میکنیم و میتوانیم به هرآنچه میخواهیم برسیم.

تغییر باورها نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد.

چگونه باورهای ذهنی خود را شناسایی کنیم؟

دیدگاه های ما نسبت به موضوعات مختلف به ما میگوید که چه باورهایی درباره موضوعات مختلف داریم به عنوان مثال دیدگاه شما نسبت به پیشرفت، خیلی ها فکر میکنند که اگر کسی میخواهد به موفقیت برسد باید حتما مدرک تحصیلی داشته باشد این یک باور محدود کننده است یعنی اگر شما مدرک تحصیلی بالا نداشته باشید نمیتوانید موفق شوید چون شما این را باور کرده اید.

اما بسیاری از افراد هستند که جزو ثروتمندترین افراد دنیا هستند اما مدرک تحصیلی ندارند پس این مشخص میکند که مدرک تحصیل عامل موفقیت نیست مدرک تحصیلی خوب است برای کسانی که اهدافشان نیاز به مدارک خاصی دارند اما ما درباره عامل موفقیت صحبت میکنیم.

اینگونه میتوانید باورهای محدود کننده ذهن خود را پیدا کنید و باورهایی را که به شما کمک میکنند را جایگزین کنید.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که