قدرت تمرکز و راه استفاده از آن در زندگی

ما انسان ها دارای قدرت های ذهنی زیادی هستیم و دستاوردهای زیادی در زمینه هایی مثل علم ، تکنولوژی ، فضا ، زیست و… به دست آورده ایم و توانسته ایم که تکامل خود را در زمینه های مختلف طی کنیم و به آن نتیجه ای که میخواستیم برسیم.

قدرت ذهنی ما انسانها فوق العاده بالاست و از قدرت بالایی برخوردار است و ما میتوانیم به راحتی از این قدرت ذهنی استفاده کنیم برای پیشرفت و موفقیت در زندگی، اما یکی از موضوعاتی که باید در نظر بگیریم این است که اگر ما راه استفاده از این قدرت را ندانیم نمی توانیم از آن در مسیر هدف های خودمان استفاده کنیم.

ما برای موفقیت در هر زمینه ای نیاز داریم تا روی آن موضوع تمرکز کنیم و تمام حواس خود را به آن موضوع معطوف کنیم تا بتوانیم آن موضوع را به خوبی درک کنیم و ایده هایی که به ذهن ما خطور میکند را عملی کنیم و به نتیجه برسیم ، زمانی که ما روی چند موضوع مختلف تمرکز می کنیم و اصولا تمرکز خود را پخش میکنیم در هیچ کدام از آن زمینه ها به آن نتیجه دلخواه نمی رسیم و در هیچ یک از آن هدف ها پیشرفت نمی کنیم.

به عنوان مثال زمانی که خورشید می تابد به این دلیل که نور خود را به همه جا می تابد قدرت کافی برای سوزاندن را ندارد اما اگر نور خورشید را با ذره بین روی یک نقطه متمرکز کنیم می بینیم که قدرت آن به شکل چشم گیری افزایش می یابد و به راحتی می تواند اجسام مختلف را بسوزاند و به آتش بکشد.

حالا فکر کنید اگر تمام نور خورشید را روی یک نقطه معطوف کنیم چه میشود؟ قدرتی که میتواند هرچیزی را ذوب کند

ذهن هم دقیقا از همین قانون پیروی می کند اگر قدرت ذهن را روی یک موضوع خاص متمرکز کنیم می توانیم در آن کار به راحتی به موفقیت برسیم و خیلی زود در آن پیشرفت کنیم ، اما همیشه کارهای مختلفی وجود دارد که ما تمرکز خود را صرف آن ها می کنیم و به همین دلیل پیشرفت زیادی را تجربه نمی کنیم.

یک ورزشکار برای موفقیت در ورزش باید تمام تمرکز خود را معطوف به تمرین در آن ورزش کند تا بتواند به درجه بالایی برسد یک بازیگر برای بالا بردن مهارت های بازیگری نیاز دارد که روی بازیگری تمرکز کند و تمرین های آن را انجام دهد تا بتواند بازیگر قابلی شود.

ذهن ما قدرت فوق العاده ای دارد اما با تمرکز روی چند موضوع ما قدرت آن را کم میکنیم و به نتیجه دلخواه که رسیدن به هدف و رشد کردن در حوزه های مختلف است نمی رسیم.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو را مشاهده کنید

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که