قدرت کلمات و اهمیت زیاد آن در زندگی

انسان ها قدرت های بسیاری دارند و با این قدرت ها میتوانند زندگی خود را هرگونه که دوست دارند بسازند، کلمات یکی از همان توانایی هایی است که به ما داده شده برای خلق زندگی ایده ال خود.

هر جقدر که از قدرت کلمات بگوییم باز هم حق مطلب را ادا نکرده ایم.

کلمات قدرت بسیار زیادی دارد و هر کلمه ای که از دهانمان خارج میشود تاثیر بسیار زیادی بر جهان پیرامون ما دارد و میتواند بسیار سازنده یا مخرب باشد.

بر اساس قانون بدون تغییر این جهان هستی و خداوند، همه ی انسان ها با توجه به باورهای خود زندگی خود را خلق میکنند،یعنی اتفاقات و شرایطی که ما در زندگی تجربه میکنیم حاصل باورهای ذهنی ما هستند و این ما هستیم که اتفاقات مختلف را به زندگی خود دعوت میکنیم.

یکی از ابزارهای اصلی برای کنترل کردن ذهن و تغییر باور ها کلمات هستند.

قدرت کلمات توانایی تغییر باورهای ما را دارند، به عنوان مثال ما از کودکی به دلیل اینکه همیشه اخبار های منفی را شنیده ایم و باورهای محدود کننده ای را در ذهن خود جا داده ایم، اکثر کلماتی که ما آن ها را به زبان می آوریم کلماتی هستند که به ما احساس ناخوشایندی میدهد و ما سعی در تایید باورهای محدود کننده خود داریم.

زمانی که ما درحال صحبت کردن درباره ناخواسته های خود هستیم یعنی درحال فکر کردن به آن موضوعات هستیم و این فکر کردن فرکانس ناخواسته هایمان را به جهان ارسال میکند و در نتیجه شرایطی را تجربه میکنیم که نمیخواهیم اتفاق بیافتد.

اگر نگاهی به زندگی خود کنیم متوجه میشویم که اکثر اوقات درحال صحبت کردن درباره موضوعات منفی هستیم، هر وقت در جمعی حضور پیدا میکنیم یا با خانواده هستیم همیشه راجب موضوعاتی صحبت میکنیم که حال ما را بد میکند و همین موضوع باعث میشود که ذهنیت ما کلا منفی شود و اتفاقات ناخواسته ای را تجربه کنیم.

وقتی که ما شروع میکنیم به صحبت کردن درباره اقتصاد بد کشور درباره گرانی دلار درباره جنگ کشورهای دیگر یا تمام اتفاقات بدی که تجربه کرده ایم، باورهای محدود کننده ای را در ذهن خود میسازیم و نمیتوانیم در زندگی پیشرفت کنیم و تلاش هایی که انجام میدهیم کاملا بی نتیجه خواهد بود.

یکی از ویژگی های بارز افراد ثروتمند این است که هیچوقت درباره موضوعاتی که به آن ها احساس بدی میدهد صحبت نمیکنند و همیشه سعی میکنند راجب خواسته هایی که دوست دارند تجربه کنند صحبت کنند.

و به همین دلیل است که آن ها همیشه در زندگی شاد هستند و ایده های عالی را دریافت میکنند تا بتوانند موفق تر و ثروتمند تر شوند.

چون که آن ها میدانند با صحبت کردن درباره موضوعاتی که هیچ فایده ای ندارد چیزی جز فقر را تجربه نمیکنند و نمیتواند به خواسته های خود برسند.

وقتی در جمعی حضور پیدا میکنیم باید به این موضوع دقت کنیم که اگر شخصی درباره موضوعی منفی صحبت میکند و شما هم شروع میکنید به صحبت راجب نکات منفی شما درحال جذب اتفاقات ناراحت کننده مانند فقر هستید و باید به سرعت آن جمع را ترک کنید یا بحث صحبت های خود را آگاهانه به سمت موضوعات مثبت هدایت کنید.

همانطور که خداوند در قران گفته با کلام خود گناه نکنید که در اینجا منظور از گناه ظلم به خود است، خداوند در قرآن گفته با صحبت کردن درباره ناخواسته ها و موضوعاتی که به تو احساس بدی میدهند تو به خود ظلم کرده و ناخواسته ها و اتفاقات منفی را وارد زندگی خود خواهی کرد.

بهترین تمرین برای این موضوع این است که باید به صورت آگاهانه مراقب قدرت کلمات باشیم و هروقت درحال صحبت با کسی بودیم یا با خودمان این سوال را از خود بپرسیم که این جملات و موضوع مورد بحث چه احساسی را در درون من ایجاد میکند.

 

دیدگاه خود را درباره این موضوع در قسمت نظرات بنویسید.

 

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که