روش رسیدن به هدف و اصل رشد کردن در زندگی

برای رسیدن به هدف باید موضوع مهمی را درک کنیم و آن این است که رسیدن هدف در زندگی یک مسیر کاملا تکاملی است و ما با آگاهی به این موضوع رشد را تجربه خواهیم کرد.

انتظاری که ما از خودمان و این جهان داریم این است که ما برای رسیدن به هدف باید کل مسیر را در ذهن خود ترسیم کنیم تا در نهایت به هدف دلخواه دست پیدا کنیم.

اما واقعیت این است که هیچ کسی از آینده خبر ندارد و هیچ کس نمیتواند بگوید در آینده چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد. ما نمیتوانیم آینده را پیشبینی کنیم در نتیجه نمیتوانیم مطلع شویم که در آینده چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد و ما از چه طریقی به اهداف خود دست خواهیم یافت.

در واقع هیچ شخص موفقی نمیدانسته که از چه مسیری باید به هدف خود برسد و این امری است که همه افراد موفق به آن اشاره کرده اند.

زمانی که ما هدفی را مشخص میکنیم تنها اولین قدم به ما گفته میشود و ما با برداشتن اولین قدم، قدم بعدی به ما گفته میشود.

هنری فورد موسس شرکت فورد که یکی از موفق ترین و ثروتمندترین افراد دنیا بود میگفت من علاقه زیادی به تعمیرات وسایل مکانیکی داشتم و واقعا نمیدانستم چه چگونه قرار است در این کار به موفقیت برسم اما من در کارگاه مزرعه خود شروع به تحقیق و ساخت اولین خودروی بنزینی کردم و در نهایت ایده های بهتری برای بهتر کردن کارم را دریافت کردم تا در نهایت منجر شد به ساخت شرکت فورد و تولید بیش از ۱۵ میلیون خودرو در زمان خود.

رسیدن به هدف تنها به صورت تکاملی اتفاق می افتد، شاید شما الان ندانید که چگونه قرار است در کار خود به موفقیت برسید اما میدانید که در این لحظه چه قدمی را میتوانید بردارید و آن کار شاید به ظاهر بی اهمیت بشد اما باعث به وجود آمدن ایده های بعدی میشود.

وقتی ما در جاده هنگام شب درحال رانندگی هستیم تنها قادر به دیدن چند متری خود هستیم اما با طی کردن چند متر اول چند متر بعدی به ما نشان داده میشود.

وقتی هدفی در زندگی داریم برای رسیدن به آن هدف باید همین الان اقدام کنیم و نگران کل مسیر نباشیم چون هیچ کسی نمیتواند تمام مسیر موفقیت خود را ببیند و این به معنای داشتن ایمان است،  ما باید ایمان داشته باشیم که حرکت ما بدون نتیجه و پاسخ نخواهند ماند وقتی که ما تلاش کنیم و حرکت کنیم اتفاقات آن طور که بخواهیم رخ خواهد داد.

بیل گیتس موسس مایکروسافت برای اولین بار محصولی را معرفی کرد که هنوز ساخته نشده بود و بعد از فروش آن محصول به فکر ساخت آن افتاد و میگفت هیچ ایده ای نداشتیم که چگونه قرار است محصول را در زمان تحویل آماده کنیم اما با شروع کار ایده گفته شد و در نهایت ما به هدف خود رسیدیم و ویندوز را طراحی کردیم.

برای رسیدن به هدف باید حرکت کرد و پله پله به هدف نزدیک تر شد.

زمانی که شما در باشگاهی ثبت نام میکنید مربی شما برنامه یک ساله به شما نمیدهد اول به شما یک برنامه یک هفته ای میدهد و با توجه به تغییرات و نیازهای بدن شما برنامه هفته بعد را به شما میدهد، ما میتوانیم این اصل را در هرکاری ببینیم و با مشاهده پیشرفت های افراد موفق این امر کاملا برای ما قابل درک خواهد بود.

پس، از این که نمیدانید چگونه قرار است به هدف های خود برسید نا امید نشوید هیچ کس نمیداند چگونه قرار است به اهداف خود برسد اما همه ما میدانیم که در حال حاضر باید چه قدمی برداریم و چه اقدامی کنیم، بعد از نشان دادن ایمان خود و حرکت کردن خداوند راه را به ما نشان خواهد داد و ما را هدایت خواهد کرد.

برای رسیدن به هدف تنها باید اقدام کرد.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که