چرا می ترسیم و راه مقابله با آن چیست؟

ترس یکی از آن عواملی است که باعث می شود ما در زندگی با مشکل های زیادی مواجه شویم و تقریبا می تواند کنترل زندگی ما را به دست بگیرد و به هر کجا که میخواهد بکشاند ولی واقعا ترس چیست؟ آیا اینکه ما همیشه از شرایط مختلف می ترسیم طبیعی است؟

ترس یک مکانیزم طبیعی ذهن برای محافظت از خود و حفظ بقا است یعنی زمانی که خطری ما را تهدید می کند ترس باعث می شود که ما آگاه تر شویم و به سرعت بتوانیم تصمیمات درستی بگیریم که ما را از شرایط خطرناک دور کند این کاری است که ترس انجام می دهد.

اما همانطور که میدانید خیلی از اوقات در زندگی ما فرصت ها و موقعیت هایی پیش آمده که برای ما بسیار فرصت خوبی بوده و میتوانسته تغییر زیادی در زندگی ما ایجاد کند اما به این دلیل که ما می ترسیدیم آن فرصت را قبول نکرده ایم و ترس به ما غلبه کرده است.

ترس یک حس طبیعی است اما نباید بر ما و قدرت تصمیم گیری ما تسلط پیدا کند وقتی زندگی نامه افراد موفق را می خوانید متوجه می شوید که آن ها در زندگی خود تصمیماتی را گرفته اند که نیاز مند شجاعت بوده اما آنها این کار را انجام داده اند و به همین خاطر به آن چه که میخواسته اند رسیده اند.

در واقع ما برای تغییر و پیشرفت در حوزه کاری خود و در حوزه روابطی خود نیاز داریم که بتوانیم بر ترس خود غلبه کنیم و از محدوده امن خود خارج شویم و قدم در دنیای واقعی بگذاریم، ترس یک حالت ذهنی است و واقعیت فیزیکی ندارد یعنی ما همیشه از چیزی در آینده می ترسیم از اتفاقی که هنوز رخ نداده و احتمال دارد که رخ بدهد.

زمانی که ما تصمیم می گیریم کاری انجام دهیم احتمالات منفی آن کار ما را می ترساند، به عنوان مثال وقتی کسی می خواهد وارد شغل جدیدی شود این افکار به ذهن او می آید که اگر نتوانم در شغل جدیدم موفق شوم چه می شود اگر نتوانم از پس مخارج خودم بر بیایم چه می شود، اگر شکست بخورم مردم چه فکری درباره من میکنند و…

این افکار ساختگی توسط ذهن اجازه نمیدهند که شما به آن چه که در زندگی میخواهید برسید و برای پیشرفت در زندگی باید بتوانید بر این ترس های ساختگی غلبه کنید راه غلبه بر ترس ها در ویدیو توضیح داده شده برای اطلاعات بیشتر ویدیو را مشاهده کنید.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که