چرا در زندگی با تضاد ها و چالش ها روبرو میشویم؟

تضاد ها راهی است که جهان هستی به ما میگوید که تو چه خواسته هایی داری و چالش ها مسیر رشد و موفقیت در زندگی است در واقع برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید با تضاد ها و چالش های مختلف دسته و پنجه نرم کنیم اما باید این واقعیت را درک کنیم که تمام اتفاق هایی که در زندگی ما رخ میدهد برای این است که ما پیشرفت کنیم.

وقتی که ما فقر را در زندگی تجربه میکنیم و از فقر رنج میبریم ما با یک تضاد در زندگی روبرو میشویم و خواسته ای در ما شکل میگیرد که ما را به سمت ثروتمند شدن سوق میدهد.

وقتی که ما خیلی بیمار میشویم سعی میکنیم که سالم تر زندگی کنیم غذای مناسب بخوریم و ورزش را شروع کنیم تا قبل از این که ما با تضاد بیماری برخورد داشته باشیم این کارها برای ما مهم نبود ولی وقتی که با تضادی روبرو میشویم متوجه میشیم که واقعا چه چیزی میخواهیم و به چه جایگاهی میخواهیم برسیم این موضوع را در تمام زندگی ببینید.

در این فایل ویدیوئی در باره این موضوع صحبت کردیم،لطفا نظرات خود را درباره این موضوع با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا در زندگی با تضاد ها برخورد میکنیم؟

تضاد راهی برای روشن شدن خواسته ها

دلیل رخ دادن تضاد ها در زندگی این است که ما به روشنی آگاه شویم که چه خواسته ای در زندگی داریم خیلی ها فکر میکنند که تضاد ها به دلیل این بوجود می آیند که آن ها را از رسیدن به خواسته های خود منع کنند اما اینطور نیست وقتی که شما با موضوعی برخور میکنید که آن را نمیخواهید این به شما این امکان را میدهد که متوجه شوید برعکس این موضوع را میخواهید.

به عنوان مثال وقتی شما با فقر برخورد میکنید شما متوجه میشوید که آزادی مالی را میخواهید و این خواسته شماست یا اگر مشکل اضافه وزن داشته باشید متوجه میشوید که چیزی که شما میخواهید اندام متناسب است در واقع ما همیشه خواسته های خود را دردل تضاد ها شناسایی میکنیم اگر نمیدانید که در زندگی چه هدفی دارید به تضاد های خود نگاه کنید.

پیشرفت کردن لازمه برخورد با تضاد ها است

ما با برخورد به تضاد ها رشد کردن را تجربه میکنیم همان طور که در بالا گفته شد پیشرفت کردن ما با این موضوع بستگی دارد وقتی که ما تضادی را در زندگی تجربه میکنیم تلاش میکنیم که آن را مرتفع کنیم و این کار ما را رشد میدهد و مسیر ما را برای موفقیت هموار میکند؛وقتی شما سعی بر مرتفع کردن موضوعات مختلف دارید علم و آگاهی شما بیشتر میشود.

و شما مهارت ها و قابلیت های خود را بیشتر میکنید و این کار سبب موفقیت، پیشرفت و کسب ثروت در زندکی میشود.

خود را همواره رشد دهید

رشد کردن فرایندی همیشگی در زندگی ما است ما همواره باید به سمت جلو حرکت کنیم و متوقف نشویم وقتی که ما با تضاد هایی که در زندگی روبرو میشویم متوجه میشویم که در چه جنبه هایی از زندگی باید تلاش خود را بیشتر کنیم و سعی کنیم چه تغییراتی را در زندگی انجام دهیم؛

اما اگر این اتفاد نیافتد ما نمیدانیم که چه خلع هایی در زندگی داریم و چه موانعی که مانع رشد و پیشرفت ما در زندگی میشود.

شاید شما نمیتوانید در جمع با اعتماد بنفس بالا صحبت کنید و نظرات خود را ابراز کنید در این مورد شما متوجه میشوید که دوست دارید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید وقتی تلاش میکنید و اعتماد به نفس خود را بالا میبرید نه تنها این موضوع را حل کردید بلکه اعتماد به نفس بالا در زندگی ، کسب و کار ، روابط و… تاثیر فوق العاده برای رشد و تعالی شما میگذارد.

اشتراک گذاری:

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر لذت بردید مطالعه کنید

کنترل فکر

کنترل فکر

ما در زندگی تنها برای یکبار زندگی میکنیم و تابه حال فردی نبوده که جاودان دراین دنیا زندگی کرده باشد و فکر هم نمیکنیم که